reklamı kapat

POPÜLER

GMC’den “karlar ülkesinin” yeni kralı olmaya aday konsept: Sierra 2500HD All Mountain

22 Kasım 2017

Gerçekleştirilen özel bir sponsorluğun kutlamasına da ev sahipliği yapan Sierra 2500HD All Mountain, karla kaplı dünyaların limitlerini zorlayacak.

General Motors bünyesindeki üreticiler arasında çıkış noktasından itibaren kendisini ağır işlerden sorumlu marka olarak tanıtan GMC, yüz yılı aşkın tarihçesinde bu rolünden hiçbir şey kaybetmedi. Geçmişinden gelen bu mirası sayesinde özellikle pickup sınıfında referans modeller üreten şirket, yaklaşmakta olan Los Angeles Otomobil Fuarı‘nın ilk sinyalini soğuk iklimlerden verdi. Ağır karlı zeminlerde kullanılmak üzere Sierra 2500HD All Mountain isimli konseptini karşımıza çıkartan yetkililer paletlerin de desteğiyle birlikte sınırlarını hiç olmadığı kadar genişletmiş durumda. Halihazırda sunulan pickup versiyonu üzerine geliştirilen bu konseptse Los Angeles için sadece bir başlangıç.

Torkun sınırlarında

Kaputunun altında turbo beslemeye sahip 6.6 litre hacimli sekiz silindirli makinenin kullanıldığı Sierra 2500HD All Mountain’in tam anlamıyla bir tork canavarı olduğunu söyleyebiliriz. 445 beygir güce sahip olan konseptin tork kısmında karşımıza çıkan rakam 1.234 Nm. Dört tekerlekten çekişli altyapı üzerine modelde güç değerleri altı ileri otomatik şanzımanla yere aktarılıyor. Üzerinde ait olduğu doğayı temsil eden parçalarla donatılan Sierra 2500HD All Mountain’in arka bölümünde snowboard malzemeleri hemen dikkat çekiyor. Geriye kalan diğer tüm detaylarıyla standart versiyonla benzerlik gösteren konseptle ilgili bizi heyecanlandıran nokta ilk başta söylediğimiz gibi bunun bir başlangıç oluşu. GMC’den gelen açıklamaya göre benzer platform üzerine kurulacak olan ikinci konsepti Los Angele Otomobil Fuarı’nda göreceğiz.

YORUMLAR