reklamı kapat

POPÜLER

Justice League’deki Green Lantern gizemi

Justice League vizyona girmeden önce herkesin merak ettiği bir nokta vardı: Filmde Green Lantern’ı görecek miyiz? DC kahramanlarını bir araya getiren yapımın vizyona girmesiyle bu soru yanıt buldu. Fakat cevap beklediğimizden çok farklıydı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Justice League filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Normalde Adalet Birliği’nin kurucu üyelerinden olan Green Lantern kahramanları bir araya getiren ilk yapımda yer almıyordu. Fakat bu Lantern Corps’un ihmal edildiği anlamına gelmiyor. Aksine Wonder Woman’ın güçleri Steppenwolf’la ilk mücadeleyi anlattığı sırada Yeşil Fener’in da adı geçti. Beş bin yıl önceki bu mücadelede insanların, Amazonların, Atlantislilerin ve tanrıların bir araya geldiği ifade ediliyordu. Fakat müttefikler sadece bunlarla sınırlı değildi. Adı anılmayan hatta yüzü görülmeyen bir kahraman daha vardı: Yeşil Fener.

Green Lantern’ın geçmişi

Uzaydan gelen dost olarak tanımlanan kahramanımız Steppenwolf’a karşı mücadele verirken hayatını kaybediyor. Parmağındaki yüzük ise öldüğü anda ondan ayrılarak yeni sahibini aramaya koyuluyor. Dünyayı korumakla yükümlü olan Green Lantern’ın eksikliği ve Superman’in ölümü Steppenwolf’un yeniden saldırıya geçmesine neden oluyor. Çelik Adam’ın dönüşü ise planlarını bozuyor. Fakat Yeşil Fener’in bu durumda çıkıp gelmemesi kafaları karıştırmış durumda.

Görünen o ki DC sinema evreninde en azından 2013’ten beri dünyayı koruyan bir Yeşil Fener bulunmuyor. Bu eksikliğin nedeninin 2020’de vizyona girecek Green Lantern Corps filmiyle açıklanması bekleniyor.