reklamı kapat

POPÜLER

Justice League fragmanında Green Lantern iddiası

DC çizgi romanlarından uyarlanan Justice League‘in yeni fragmanı San Diego Comic Con kapsamında ortaya çıktı. Aksiyon dolu olan bu fragman kısa sürede büyük ilgi gördü. Fragmanın en ilgi çekici noktası ise elbette finaliydi. Burada Alfred’in yüzünü görmediğimiz bir kahramana “Umarım geç kalmamışsındır” dediğini görüyoruz. Birçok izleyici bu karakterin Superman olduğunu düşündü. Fakat seyircilerin bir kısmı bu karakterin Green Lantern olacağını iddia ediyor. Peki ama neden?

Kısaca hatırlatmak gerekirse Batman v Superman: Dawn of Justice, Superman’in ölmesiyle son bulmuştu. Bu sebeple Justice League tanıtımlarında şimdiye kadar onu göremedik. Ancak sevilen kahraman bir noktadan sonra hikayeye geri dönecek. Bu sebeple Justice League fragmanının sonundaki sahne Superman’in dönüşü olarak yorumlanmıştı. Bu tanıtımın çıkmasının üzerinden çok zaman geçmeden yeni bir iddia ortaya atıldı. Son sahnedeki kahramanın Superman değil, Green Lantern olduğu iddia edildi.

Bu iddianın temelinde oldukça ufak bir detay yer alıyor. Justice League fragmanında Alfred’in konuştuğu anlarda videoyu durduğumuzda Alfred’in gözlüğünde yeşil bir ışığın varlığını fark ediyorsunuz. Dolayısıyla onun konuştuğu kişinin Green Lantern olabileceği söyleniyor. Elbette Warner Bros. cephesinden bu iddialar hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Green Lantern iddialarının doğruluğunu öğrenmek için kasım ayına kadar beklememiz gerekecek.