reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için planlanan yeni keşfetme sayfası

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından Instagram, yeni bir keşif sayfası üzerinde çalışıyor. Test sürecinden ilk görüntü de geldi.

Geliştirici Jane Manchun Wong Instagram için yeni özellikler bulmayı sürdürüyor. En son bulunan özellik ise keşif konusunda karşımıza çıkıyor. Bu özellik ya da daha doğrusu sayfa, kişilerin karşısına takip etmeye değer “büyük” hesapları çıkarıyor. Biliyorsunuz uygulama içerisinde buna benzer bir takip edilesi hesapları gösteren bir öneri sistemi hali hazırda bulunuyor. Yeni keşif sayfası ise spesifik olarak dev takipçiye sahip ünlü kişiler ve özellikle markalara odaklanıyor. Aşağıdaki örneklerdeki gibi markaların hesaplarını hızlıca karşınıza getirecek özellik, büyük ihtimalle firmanın gelir kazanacağı bir kapısı daha olacak. Markaların burada öne çıkabilmek için belirli ödemeler yapacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için başka bir özellik daha geliyor

Firma kısa süre önce ortaya çıktığını kadarıyla kendisini silen mesaj altyapısı üstünde çalışıyor. Yine geliştirici Jane Manchun Wong tarafından bulunan bu özellik, tam olarak attığınız mesajların “direkt mesaj” penceresinden çıktığınız an kendisini silinmesi şekilde görev yapıyor. Bu da kişisel güvenlik / gizlilik için çok güzel görünüyor. Burada bir zaman belirlemeyen yani sohbet penceresini kapattığınız anda mesajları silen altyapı, çıktığı zaman çok beğenilecek gibi görünüyor. Henüz test aşamasında olan özellik, kullanıcılardan daha önce de söylediğimiz şimdiden çok güzel geri dönüşler almış durumda.

İlginiz Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modelleri tanışın