reklamı kapat

POPÜLER

Instagram ünlüleri sanat tablolarını yeniden canlandırıyor

Sosyal medya ile içli dışlı olan gençlerin ilgisini sanata ve tarihe çekmenin yolu da yine sosyal medyadan geçiyor. Paris Musées bu konuda bir atılım yaparak Instagram fenomenleriyle eğlenceli bir proje başlattı.

Dijital ajans Kindai ile işbirliği yapan kamu kurumu, ajansın 2014’teki çalışmasına göre projesini şekillendirdi. Bu araştırmaya göre Fransa’daki kültür merkezleri en iyi geri dönüşü Instagram gönderileriyle alıyor. Bunun üzerine itibarlı 10 Instagram kullanıcısının görevlendirildiği projede, kullanıcılar eserleri yeniden yorumlayarak fotoğraflıyor. Oldukça eğlenceli görünen proje için çekilen fotoğrafların hepsi 31 Temmuz’da Paris’teki Gare Saint-Lazare tren istasyonunda sergilenecek. Fotoğrafları parismusees hesabından da görüntüleyebilirsiniz.

Buna benzer bir etkinlik yakın zamanda Türkiye’de de Twitter üzerinden yapılmış, oldukça eğlenceli kareler ortaya çıkmıştı. satrayni isimli kullanıcının başlattığı bu etkinliğin lise öğrencileri tarafından büyük ilgi gördüğünü belirtelim.