reklamı kapat

POPÜLER

Instagram LOG Tasarım

Instagram, yorumlar bölümü için anket testlerine başladı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram için yeni bir özellik daha açık şekilde test edilmeye başlandı.

Çatı şirket Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, bu akşam bu tarz yenilikleri duyurmak için kullandığı kendi yayın kanalı üzerinden,Instagram’daki yorumlar bölümü için anketleri test etmeye başladık. Bu özellik akında herkese açılacak.” duyurusunu geçti. Bu özellik sayesinde yorumlar kısmında anket açılabilecek ve böylelikle diğer insanların görüşleri daha rahat şekilde alınabilecek ve etkileşim seviyesi de artırılabilecek. Popüler servise için dün de daha önce sadece Facebook için sunulan “Meta Teknolojileri Dışındaki Hareketler” altyapısı Instagram için de sunulmaya başlanmıştı. Yakında Türkiye dahil birçok ülkede aktif edilecek bu altyapı sayesinde kullanıcılar, Instagram’ın ziyaret ettikleri uygulama ve web siteleri üzerinden kişisel verilerini toplamasını engelleyebiliyor. Bu konuda firma kendisi şunlar aktarıyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meta teknolojileri dışındaki hareketlerin; işletme ve kuruluşların, uygulamalarını ve sitelerini inceleme gibi, onlarla kurduğunuz etkileşimler hakkında bizimle paylaştığı bir hareket özetidir. Bu bilgiler, size Facebook, Instagram ve/veya Messenger’da daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak gibi şeyler yapmamıza yardımcı olur. Meta teknolojileri dışındaki hareketlerin ayarınızı değiştirerek geçmiş hareketlerinizin veya gelecekteki hareketlerinizin hesaplarınızla olan bağlantısını kesebilirsiniz.

Instagram adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

İLGİLİ HABERLER