reklamı kapat

POPÜLER

Instagram’da 10 binden fazla takipçisi olana bu otelde konaklama bedava

Sosyal ağların her geçen gün hayatımıza bir adım daha girmeye devam ettiği günümüzde firma ve markaların internet odaklı kampanyaları da doğru orantılı artış gösteriyor. Öyle ki fotoğraf paylaşım servisi Instagram teması hedef alınarak hazırlanan butik otelde, 10,000’den fazla takipçisi olanlara ücretsiz konaklama imkanı sağlanıyor.

Sidney’de kapılarını açan 1888 Hotel, adeta Instagram ile yatıp kalkanlara özel şekilde tasarlandı. İsmini 1888 yılında kurulan – George Eastman tarafından ilk elde taşınabilen fotoğraf makinesinin yapılmasıyla tanınan- Kodak firmasından esinlenerek alan 90 odalı işletme, iki yıllık hazırlık ve 30 milyon dolarlık maliyetle tamamlandı. Kullanılan eşyalar ise Instagram’da paylaşmaya değer ürünlerden seçildi.

Otel yetkililerinden Paul Fischman yaptığı açıklamada seyahat ile fotoğraf arasındaki bağın altını çizdi. Kişilerin gelişen teknoloji sayesinde artık gördükleri ya da kaldıkları yerleri sadece fotoğraflamakla yetinmeyerek aynı zamanda online platformlarda arkadaşlarıyla paylaştıklarını ekleyen Fischamn, kendilerinin de bu konu üzerine odaklandıklarını ve özel bir kampanyaya imza attıklarını söyledi. Kampanyaya göre Instagram’da 10 bin takipçiyi aşan profil sahipleri otel içinden fotoğraf paylaşmak koşuluyla bedava kalabiliyorlar. Diğer taraftan normal müşteriler arasında yarışma başlatan 8 Hotels grubu, en güzel fotoğrafı çekene ücretsiz konaklama fırsatı sunuyor.
a2
a5
a3
a6
a4