reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram’dan heyecan uyandıran iddiaları yalanlayan açıklama

Aktif kullanıcı sayısıyla dudak uçuklatan Instagram kimi zaman yaptığı değişikliklerle tepki alabiliyor. Bunun en net örneklerinden biri de kronolojik akış sistemini değiştirmiş olmasıydı. Kullanıcılar sunulan yeni algoritmadan hiç memnun değil. Kısa bir süre önce platformun eski sisteme geri dönmeye hazırlandığı iddia edilmişti fakat bu haberler yalanlandı.

Aslına bakarsanız iddiaların ortaya çıkma nedeni bazı kullanıcıların Instagram gönderilerini kronolojik olarak görmeye başlamasıydı. Çok takipçili kullanıcılar bu durumu paylaştıkça ve özlenen sistemle yeniden karşılaşan kullanıcıların sayısı arttıkça iddialar güçlendi. Platformun sonunda nefret edilen algoritmadan kurtulacağına dair umutlandık. Fakat Digital Trends‘e konuşan Instagram yetkilileri hayallerimizin suya düşmesine neden oluyor.

“Hiçbir şey değişmiyor”

Instagram’ın açıklamasına bakılırsa kronolojik akış sistemi kesinlikle geri dönmüyor. Platform böyle bir düşüncelerinin olmadığını net bir şekilde ifade ederken, test sürecine dair tüm iddiaları da yalanlıyor. Kimi zaman kullanıcıların rastgele yeni özelliklere denk gelmesinin mümkün olduğu ancak kronolojik akış sisteminin bunlardan biri olmadığı açıkça belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası alınan bu olumlu tepkilerin ardından Instagram’ın eski günlere dönmeyi yeniden değerlendirmesi gerektiğini düşünüyoruz. Etkileşim platform açısından çok önemli olsa da, kullanıcılara paylaşımları kronolojik olarak görme alternatifi sunulmalı. Fakat Instagram hatasını kabul edecek gibi görünmüyor.