reklamı kapat

POPÜLER

Koronavirüs

Instagram’ın kurucularından koronavirüs salgınına önemli katkı

Instagram’ın kurucuları koronavirüs salgınıyla ilgili önemli bir projeye imza attı. Instagram’ın kurucuları Covid İzleme Projesi’nin verilerini kullanarak bir internet sayfası oluşturdu. RT.live isimli internet sayfası ABD’deki koronavirüs salgının eyalet bazında yayılmasını izliyor.

Instagram’ın eski CEO’su Kevin Systrom karmaşık bir konuyu basit bir hale getirdiklerini ve bu sayede herkesin geliştirilen internet sayfası üzerinden detaylı bilgilere ulaşılabileceğini belirtiyor. Grafik halinde kullanıcılara bilgi sunan sistemde tüm eyaletlerdeki enfeksiyon oranları yer alıyor. Systrom, internet sayfasıyla insanlara koronavirüs salgınının yayılmasının yerel düzeyde nasıl göründüğünü daha iyi anlamalarına yardımcı olmak istediklerini söylüyor. Systrom ve diğer kuruculardan Mike Krieger, Facebook tarafından satın alınmasından altı yıl sonra 2018’de şirketten ayrılmıştı. Bloomberg, Systrom ve Krieger’in sağlık veya epidemiyoloji konusunda bir geçmişe sahip olmadığını da belirtiyor. Pandemi küresel olsa da, Systrom enfeksiyon oranına yerel bir açıdan bakmanın daha yararlı olduğunu söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs Türkiye’de de etkisini sürdürüyor

Tüm dünyada etkisini sürdüren salgını ne yazık ki Türkiye’de de etkisini şiddetli bir şekilde sürdürüyor. Türkiye’de hayatını kaybedenlerin sayısı 1.890’a ulaştı. 17 Nisan’da 4.353 olan vaka sayısı 18 Nisan’da 3.783’e indi.Hayatını kaybedenlerin sayısında da azalma görülse de hayatını kaybedenlerin sayısındaki artış devam ediyor. Önümüzdeki günlerde vaka sayısının daha da düşmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

İnanılmaz pahalı Huawei Mate Xs’e merhaba deyin!