reklamı kapat

POPÜLER

Intel

Intel ve Amazon’dan çok önemli iş birliği

Ses tanıma teknolojisindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Intel, Amazon ile iş birliğine imza attığını duyurdu. Amazon’un kişisel asistan servisi Alexa için ortaklığa giden şirketler, Intel’in akıllı teknolojilerinden ve yongalarından yararlanacak. Konuşma Etkinleştirme adı verilen geliştirici kiti yardımıyla Alexa ses servisinin daha iyi çalışacağından söz ediliyor.

Geliştirici kitinde yankı önleme sistemi ve çeşitli sinyal oluşturma algoritmaları kullanılıyor. Kitte bununla birlikte çift dijital sinyal işlemci ve 8 mikrofonlu kurulum da yer alıyor. Akıllı cihazların, dizi mikrofonlarına ve karmaşık ses azaltma teknolojisine ihtiyaç duyduğunu belirtmekte yarar var. Şirketin söylediğine göre konuşma tanıma özelliğini, müşterilere en iyi şekilde sunmak için çalışan çok sayıda mühendis var.

Intel Konuşma Etkinleştirme Geliştirici Kiti’nin fiyatı ne olacak?

Konuşma Etkinleştirme Geliştirme Kiti’nin akustik açıdan zorlu ortamlarda bile yüksek kaliteli uzak alan sesi sunan yeni bir mimari üzerine kurulu olduğu belirtiliyor. Intel’in resmi sayfası üzerinden ön siparişle satışa sunulan kitin fiyatı ise 399 dolar.