reklamı kapat

POPÜLER

Internet Explorer’dan 90’ların çocuklarına özel reklam

Son yıllarda hızla kan kaybeden ve tarayıcı pazarındaki hakimiyetini yitiren Internet Explorer, Windows 8‘le birlikte yeniden doğuş için çabalıyor. Eskisi gibi hantal olmadığı ve artık çok daha kullanışlı olduğu imajını vermeye çalışan tarayıcı, farklı tarzdaki reklamlarla kullanıcıları tavlamak istiyor. Dün yayınlanan yeni Internet Explorer 10 reklamı ise günlük hayatın ve eğlence anlayışının şimdikinden çok farklı olduğu 90’lara ve o zamanın çocuklarına adanmış. “Bizi hatırlamıyor olabilirsiniz ama 90’larda tanıştık” sloganıyla açılan reklam, “90’larda çocuk olmak” temalı sözlük başlıklarında adı geçen birçok şeye göndermede bulunuyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Internet Explorer’dan 90’ların çocuklarına özel reklam” için 3 cevap

  1. Tunç Yalçın dedi ki:

    mümkünse bu rezil browser’ı piyasan kaldırıp, geriye dönük özür dilesinler. çünkü bir proje yaparsınız, internet explorer için bir kere daha yaparsınız…

  2. Göksel Gürsoy dedi ki:

    İsmini değiştirin logosunu değiştirin arkadaş bu neyin inadı IE için çalışan insanlar nasıl profesyonel. Adı kanser olan yemek gibi IE ismi artık. Adını andığınızda bile olumsuz geliyor. Yeni isim logo tasarım yap başarısız oluyorsa olsun ama farklı olsun.

  3. Tolga AYKURT dedi ki:

    Arkadaşlar, IE şu anda hantal olabilir ancak burada yazılanlar kadar da kötülenmeyi hak etmiyor. Şu anda programatik olarak ajax çağrıları yapabiliyorsak bu bir nebze IE sayesinde. “bir proje yaparsınız, internet explorer için bir kere daha yaparsınız” diyen arkadaşa da güldüm. İşe internet programcılığı açısından bakacak olursak, IE için bir proje yaparsın sonra FF için bir proje yaparsın sonra Chrome için bir proje yaparsın sonra YandexB için bir proje yaparsın hatta bunların farklı sürümleri için farklı tasarımlar yapar, JS kodları yazarsın falan filan 🙂 Artık browser’lardan illahlah ettim. Yani bunun sebebi IE değil her önüne gelenin bir bir browser çıkarması ve bunların en temel bazı konularda dahi birbirlerinden farklı tepkiler vermeleri. Bakınız css. Bence ne logosunu ne de adını değiştirmeye gerek yok. Biraz daha hızlı olabilse yeterli. IE efsanesi devam etmeli ki Microsoft işletim sistemi üretmeyi bırakmadığı sürece de devam edecek gibi.