reklamı kapat

POPÜLER

İnternet fenomeni Harambe’ye benzeyen cips rekor fiyata satıldı

İnternet dünyası gerçekten de sürprizlerle ve garipliklerle dolu. Uçsuz bucaksız bu  dünyada istediğiniz bilgileri edinebilir, eğlenceli içeriklere ulaşabilir, filmler izleyebilir veya sadece Harambe’yi andırıyor diye bir cipse 100 bin dolar ödeyebilirsiniz. Kulağa inandırıcı gelmiyor olabilir ancak eBay’de gerçekten de böyle bir ürün açık arttırmaya çıkarılmış ve satılmış durumda.

Konuya girmeden önce bilmeyenler için Harambe’yi açıklamakta fayda var. 28 Mayıs 2016’da ABD’nin Ohio eyaletindeki  Cincinnati Hayvanat ve Botanik Bahçesi’nde küçük bir çocuk Harambe isimli Gorilin olduğu kafese düşmüştü. Çocuğun zarar görmemesi için hızlıca karar vermek zorunda kalan görevliler çareyi Harambe’yi öldürmekte bulmuştu. Bu olayın ardından hayvanat bahçeleriyle ilgili etiklik tartışmaları başlamış ve bazı kesimler aileyi bazıları ise hayvanat bahçesi yetkililerini suçlu bulmuştu. Bu olayın ardından Harambe internet fenomeni haline geldi ve büyük ilgi görmeye başladı. İşte haberimize konu olan olay, internet dünyasının ilgi gösterdiği bir meme’in bir insanı nasıl zengin edebileceğini gösteriyor.

Aldığı cips paketinden Harambe’ye benzer bir cipsin çıkmasının üzerine söz konusu cipsi açık artırmaya sunan satıcı, beklemediği bir ilgiyle karşılaştı. Yalnızca 12 dolara açık artırmaya çıkarılan cips birkaç hafta içerisinde 25 bin dolar, 50 bin dolar ve nihayetinde 100 bin dolara ulaştı. Cipsi alan Harambe sevdalısının kim olduğu ve neden böyle bir satın alım yaptığı ise bilinmiyor.

YORUMLAR