reklamı kapat

POPÜLER

Minecraft’ın içerisinde Pokemon oyunu yaptılar [Video]

Minecraft’ın piyasaya ilk sürülmesinden bu yana yıllar geçti ancak halen oyunda bizleri şaşırtacak bir şeyler yapılıyor. Şu sıralar popülerliğinin zirvesinde olan Pokemon,  Minecraft’ın içinde yeniden yapıldı. Pokemon tutkunları bu mod sayesinde gerçek Pokemon deneyimi yaşayabiliyor.

Pokemon oldukça popüler ve dolasıyla halihazırda onlarca farklı oyuna sahip. Ancak son çıkan oyunların büyük bir bölümü casual kitleye hitap ediyor ve gerçek Pokemon keyfini sunamıyor. Pokemon’un alışıldık savaş sistemi yerine daha basit sistemlerin kullanılması bunda etkisi büyük. Minecraft’ta oluşturulan bu oyunda daha önce hiç görülmemiş oyun dinamikleri kullanılıyor. Dev dünyada yakalanmayı bekleyen 136 adet Pokemon bulunuyor. Oyuncular bu pokemonları yakalayıp eğitebiliyor ve geliştirebiliyor. Karşımıza çıkan rakipleri seçtiğimiz Pokemon’lar ile alt etmeye çalışıyor ve yolumuza devam ediyoruz. 60 ile 80 saat arası bir oynanış süresi vadeden yapımın yapılış sürecinin yaklaşık 3 yıldan fazla sürdüğü belirtiliyor. Modu oynayabilmek için Minecraft’ın 1.8.8 versiyonuna sahip olmak gerekiyor.

Eğer siz de Pokemon hayranıysanız veya sadece üzerinde yıllarca emek harcanan bu modun nasıl bir deneyim sunduğunu merak ediyorsanız buradan moda ulaşabilirsiniz. Modu indirmeden önce oynanışın nasıl olduğuna göz atmak niyetindeyseniz haberin görselindeki videodan modla ilgili az da olsa bilgi edinebilirsiniz.