reklamı kapat

POPÜLER

iOS 11.0.3 güncellemesi indirmeye sunuldu [Yükle]

Merakla beklenen iPhone X‘i tüketiciler ile ulaştırmak için yoğun bir çalışma içerisinde bulunan Apple, bu tempo içerisinde mobil işletim sistemi iOS‘i de unutmuyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde iOS 11.0.2’yi yayınlayan şirket, aradan kısa bir süre geçmesine rağmen iOS 11.0.3‘ü de yayınlamış durumda.

Apple’ın resmi olarak yayınladığı günceleme notuna göre iOS 11.0.3 şu değişiklileri beraberinde getiriyor;

  • – Bazı iPhone 7 ve 7 Plus aygıtlarında ses ve dokunma ile ilgili geri bildirimin çalışmadığı bir sorunu düzeltir
  • – Serviste özgün Apple parçalarının takılmadığı bazı iPhone 6s ekranlarında, ekrana dokunulduğunda aygıtın tepki vermediği bir sorunu çözer. Not: Orijinal olmayan ekranların takılması görsel kaliteyi bozabilir ve doğru çalışmamasına neden olabilir. Apple sertifikalı ekran onarımları, orijinal Apple parçalarını kullanan, güvenilir ve uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir.

Bakıldığı zaman hali hazırda satışta olan iPhone 8 ile iPhone 8 Plus için önemli bir değişiklik yapmayan Apple, iOS 11 ile kaldırılan 3D Touch temelli uygulama değiştirme özelliğini ise iOS 11.1 ile yeniden karşımıza çıkartmaya hazırlanıyor. Bu özelliği yaşanan bir teknik sorun ile kaldırdığını belirten teknoloji devi, artan tepkilere çok faza dayanamamış görünüyor.

iOS 11.0.3‘e iPhone ile iPad’lerin “Yazılım Güncelleme” bölümünden ulaşabilirsiniz. Güncellemenin 276,9 MB boyuta sahip olduğunu belirmekte fayda var.