reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14.6 iOS 15 iOS 14

iOS 15 için ortaya atılan yeni özellik ve değişiklik iddiaları

7 Haziran tarihinde düzenlenecek WWDC 2021’de birçok yeni duyuru yapılacak. Bunlar arasında elbette iOS 15 işletim sistemi de olacak.

iPhone’ların yeni işletim sistemi iOS 15, bugün sızıntı konusunda pek tanınmayan birisinin söylendikleriyle gündemde. Bu açıdan ortaya çıkanlara “iddia” olarak bakıyoruz.

Elbette bu söylenenlerin doğru çıkma ihtimali de bulunuyor. Bu açıdan değerlendirmek gerekirse Connor Jewiss’a göre yeni iOS sürümünde koyu arayüz için önemli güncellemeler getirecek.

Aynı zamanda Mesajlar uygulamasını da iyileştirecek denilen yeni sürüm, henüz detaylanmamış olsa da “gıda takibi” özelliğini de sunacak.

Bu özellik yüksek ihtimalle kişilerin yediklerini / içtiklerini Sağlık uygulamasına kaydederek takip etmesine imkan tanıyacak.

Yeni bildirim ayarları getirecek bilgisi verilen iOS 15, aktarıldığı kadarıyla kilit ekranını da sonunda güncelleyecek.

Bu yeniliklerin hepsi ve fazlası iPad OS’ta da olacak. Ancak orada büyük ekrana özel başka yenilikler gelecek. iPad OS 15‘te kullanıcılar ana ekranı çok daha rahat özelleştirebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WWDC 2021 kapsamında iOS 15 yanında yeni MacBook duyuruları da olacak

Geçtiğimiz hafta bir açıklama yapan Bloomberg, bir ya da birden fazla yeni MacBook Pro modelinin bu yaz tanıtılacağını açıklamıştı.

İşte bu modellerden bazıları daha önce doğru bilgiler vermiş Jon Prosser‘a göre WWDC 2021’de karşımıza çıkacak. Yani yazılım odaklı etkinlikte donanım duyuruları da gelecek.

Kaynaklara göre bu MacBook Pro’larda yeni bir Apple Silikon işlemci olacak. Buna yüksek ihtimalle “Apple M2 ya da Apple M1X” isimlerinden birisi verilecek.

Bu işlemci, sekiz farklı yüksek performanslı çekirdeği ve iki adet düşük seviye / verimlilik odaklı çekirdeğe sahip olacak. Apple Silikon işlemcilerde GPU da entegre olarak geliyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın