reklamı kapat

POPÜLER

iOS 18

iOS 18 ile kilit ekranının alt kısmındaki denetimler (Flaş ve Kamera) değiştirebiliyor

WWDC24 kapsamında tanıtılan ve çok ses getiren iOS 18 ile kilit ekranının alt kısmındaki denetimler (Flaş ve Kamera) değiştirebiliyor.

Yıllar sonra sunulması sevindiren bu imkan hakkında Apple kendisi şunları aktarıyor: “Kullanıcılar ilk kez, Kilit Ekranı’nın alt kısmındaki denetimleri değiştirebiliyor, denetimler galerisindeki seçenekler arasından seçim yapabiliyor veya diledikleri denetimleri tamamen kaldırabiliyor. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’teki Eylem düğmesiyle kullanıcılar, galerideki denetimleri hızla çalıştırabiliyor.” Peki flaş ve kameranın yerine neler seçilebiliyor? Bunu hemen aşağıdaki X paylaşımı gözler önüne seriyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 18 hakkında Apple’ın genel olarak yaptığı açıklama ise şöyle: “Apple bugün, daha fazla özelleştirme seçeneğine, Fotoğraflar uygulamasının tasarımında bugüne kadar yapılan en büyük değişikliğe, kullanıcıların Mail uygulamasında gelen kutusunu yönetmelerini sağlayan yeni yollara, Uydu üzerinden Mesajlar özelliğine ve çok daha fazlasına yer veren çok kapsamlı iOS 18’in ön tanıtımını yaptı. Kullanıcılar Ana Ekran’daki tüm boş alanlarda uygulamaları ve araç takımlarını düzenleyebilecek, Kilit Ekranı’nın altındaki düğmeleri özelleştirebilecek ve Denetim Merkezi’nde daha fazla denetime hızlıca erişebilecek.

Fotoğraf arşivleri, Fotoğraflar uygulamasında yeni, tek bir görünümde otomatik olarak düzenleniyor ve yeni yardımcı koleksiyonlar, favorilere kolayca erişmenizi sağlıyor. Mail uygulaması, aygıt içi akıllı teknolojileri kullanarak mail’leri kategorilere ayırıyor ve gelen kutusunu sadeleştiriyor. iMessage uygulamasına ise yeni metin efektleri geliyor. iPhone’da mevcut olan uydu özellikleriyle aynı çığır açıcı teknolojiden alınan güçle kullanıcılar şimdi hücresel bağlantı veya Wi-Fi bağlantısı olmadığında Mesajlar uygulamasıyla uydu üzerinden iletişim kurabiliyor.”

“iOS 18’i kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu sürüm, yeni özelleştirme olanakları ve özellikleri, yeniden tasarlanmış bir Fotoğraflar uygulaması ve bağlantıda kalmanın inanılmaz güçlü yollarını sunan Mesajlar uygulaması gibi muhteşem özellikler içeren büyük bir yazılım güncellemesi. iOS 18 herkesin işine yarayacak özelliklerle dolu.” diyen Apple’ın Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Craig Federighi sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu sürüm aynı zamanda, gizliliği esas alarak iPhone deneyimini dönüştürecek kullanıcı dostu, güçlü ve anında fayda sunan deneyimler yaşatan Apple Intelligence ile son derece heyecan verici yeni bir kişiye özel akıllı teknoloji çağının başlangıcını da temsil ediyor. Kullanıcılarımızın bu yenilikleri denemesi için sabırsızlanıyoruz.”

iOS 18 gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

İLGİLİ HABERLER