reklamı kapat

POPÜLER

iOS 7 ile iMessage’da oluşan problemin çözümü

iOS 7‘nin yayınlanmasıyla iMessage servisinde yaşanan mesaj gönderme ve alma sorununa dair nihayet bir çözüm geldi. Sadece birkaç basit adımla aşılan problem kullanıcıların başını ağrıtmaya devam ediyor. Apple‘ın yeni nesil işletim sistemini yayınlamasıyla güncellenmeye başlayan uygulamalar geliştirilmiş arayüz ve altyapıya uygun hale getiriliyor. Fakat kimi yazılımlar ise değişime tam anlamıyla ayak uyduramıyor. Bunlardan birisi de resmi mesajlaşma platformu iMessage.

İlk olarak iOS 7 üzerinde görülen ve 7.0.2 sürümüyle kendini daha fazla hissettiren problemi aşmanın yöntemi oldukça basit. Siz de aşağıdaki adımları izleyerek iMessage server kaydınızı yenileyebilir ve sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

  1. “Ayarlar”dan “Mesajlar” bölümüne geçerek “iMessage”ı devre dışı bırakın.
  2. “Ayarlar” ekranına geri dönerek “Genel” seçeneği altındaki “Sıfırla”ya tıklayın. Daha sonra açılan sayfada “Ağ ayarlarını sıfırlayın” butonuna basın.
  3. “Mesajlar”dan “iMessage”ı tekrar aktif hale getirin.

Yalnızca işletim sistemini 7 (ve üzeri) versiyonuna yükselten kullanıcıların maruz kaldığı hata; OS X, iPhone 5s ve iPhone 5c cihazlarını etkilemiyor.

YORUMLAR