reklamı kapat

POPÜLER

google

Google’ın iOS kullanıcılarını cezbedecek yeni özellikleri

Google, Apple kullanıcıları tarafından daha cazip görünmesini sağlayan yeni özelliklerini duyurdu. iOS kullanıcıları için kolaylaştırılmış bir deneyim geliyor.

Arama devi yayınladığı yeni blog yazısında Apple kullanıcıları için geliştirdiği yeni özellikleri müjdeledi. Bunlardan biri de iMessage entegrasyonu. iMessage özellikle Amerika’da gençler arasında en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor. Hal böyle olunca yeni özelliklerle daha da etkileşimi artıran mesajlaşma platformu için çözüm geliştirmek kaçınılmaz oluyor. Bildiğiniz üzere iMessage’da bir süredir uygulama entegrasyonları yer alıyor. Mesajlaşma penceresinin altında yer alan uygulamalarla, mesaj alanından çıkmadan işlem yapmak, karşı tarafa yeni şeyler göndermek mümkün. Google da bu alanın avantajını kullanıyor.

Yeni güncellemeyle beraber kullanıcılar artık iMessage uygulamasından çıkmadan Google üzerinde arama yapabilecek. GIF, mekan, yemek tarifi ve benzeri paylaşımları çok daha kolay hale getiren bu özellik, mesajlaşma dinamiklerini de etkiliyor. Tabii bunun için Google uygulamasını indirmiş olmanız ve iMessage ayarlarından seçili uygulamalara dahil etmiş olmanız gerekiyor. Özellik ilk olarak Amerika’da kullanıma sunuldu. Ancak diğer ülkeler için de önümüzdeki dönemlerde geleceği açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Safari’den rol çalıyor

Bir başka özellik ise aramaları hızlandırmaya yönelik. Geçtiğimiz yıl arama devi, iOS üzerinde bir sayfayı görüntülerken benzer sayfa önerileri sunarak araştırmayı derinleştiriyordu. Bu yıl özellik kapsamını artırmış. Şöyle ki, Safari üzerinde bir sayfada geziniyor olsanız dahi “Search on Google” özelliği sayeside kendi uygulamasından bağlantılı içerikler kullanıcı için listeleniyor. Arama barına herhangi bir şey yazmaya da gerek yok. Sistem otomatik olarak hallediyor. “Paylaş” simgesine tıkladıktan sonra Google’da aramayı seçmeniz yeterli.

iPad’e sürükle bırak özelliği

Bir diğer yenilik ise iPad için geliyor. iOS 11’le beraber Apple kullanıcıları için nihayet çoklu ekran özelliği de kendini gösterdi. Şimdi ise arama devi üzerinden yaptığınız aramalardaki linkleri ekranı ikiye böldüğünüzde bir diğer uygulamaya sürükle bırak yöntemi ile yerleştirebiliyorsunuz.

Yeni özellikler için uygulamanın en güncel sürümüne buradan ulaşabilirsiniz.