reklamı kapat

POPÜLER

Healthbook

iOS 8’de yer alması beklenen ”Healthbook” uygulamasının konsept ekran görüntüleri

Bu ayın başında iOS 8 ve iWatch hakkındaki detayları sizlerle paylaşmıştık. Bugün iOS 8 işletim sisteminde yer alacağı konuşulan Healthbook isimli fitness/sağlık uygulamasının konsept görselini Carlos Quijano isimli Grafik ve Ürün tasarımcısı Behance üzerinden yayınladı.
Healthbook
Ekran görüntülerine bakıldığında uygulamanın daha önceden yapılan iddialarda olduğu gibi atılam adım sayısını, yürülen ve koşulan mesafeyi, gün içerisinde ne kadar kalori harcadığını kullanıcılara göstermesi bekleniyor. iWatch üzerinden toplanacak bu verilerin uygulamaya aktarılacağı, Apple’ın bunun için Bluetooth teknolojisinden faydanalanabileceği dile getiriliyor. Kan basıncı, glikoz ve hidrasyon düzeyi hakkında bilgiler sunacak olan uygulama, kullanıcıların sağlıkları ile ilgili bilgilerini ve verilerini toplamaya ve organize etmeye imkan sağlayacak.

Apple’ın tasarım anlayışıyla geliştirilen uygulama arayüzünün en alt kısmında kullanıcılara belirli saatlerde ilaç almaları için hatırlatmada bulunacak bir alan yer alıyor.  Uygulamada buna ek olarak kullanıcıların günlük yiyeceklerini görebilmeleri için diyet ve not alanları da bulunuyor. Günde ne kadar uyuduğunuz ve ne kadar egzersiz yaptığınız (vücudun hangi yerlerini çalıştığını görsel eşliğinde gösterebiliyor) hakkında da bilgiler sunan Healthbook’un iOS 8 işletim sisteminde ön yüklü olarak gelmesi bekleniyor. Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 8, haziran ayında düzenlenecek WWDC 2014‘te gün ışığına çıkacak. Akıllı kol saati  için alternatif şarj yolları arayan Apple’ın iWatch’u ne zaman görücüye çıkaracağı şu an için belli değil.

 

Healthbook
Healthbook