reklamı kapat

POPÜLER

Apple

iPad 5 ve iPad mini 2 hakkındaki son dedikodular

Apple, yarın San Francisco’daki Yerba Buena Center’da düzenleyeceği etkinlikte iPad ailesinin yeni üyeleri ile Haswell işlemcili yeni MacBook Pro’larını kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. KGI Securities analisti Mingchi Kuo, ikinci nesil iPad mini’nin daha önceki iddialarda olduğu gibi retina ekranla (2048×1536 piksel çözünürlüklü vw 324 ppi) ve iPhone 5s’te kullanılan A7 işlemciyle birlikte geleceğini belirtiyor.

Beşinci nesil iPad’in 7,5 mm inceliğinde (bir önceki nesil 9,4 mm idi) ve 500 gram ağırlığında (bir önceki nesilin Wi-Fi’li modeli 652 gram ağırlığında idi) olacağını söyleyen Kuo’nun bir diğer iddiası da beşinci nesil iPad’in 64 bit A7x işlemciyi ve 8 megapiksel kamerayı (dördüncü nesilde 5 megapiksel kamera vardı) bünyesinde barındıracağı yönünde.

Apple’ın ilk iPhone 5s’te kullandığı parmak izi okuyucu teknolojisi  Touch ID’nin beşinci nesil iPad’de yer almayacağını vurguluyor. Beşinci nesil iPad’in haricinde yarın tanıtılması beklenen bir diğer cihaz ise Haswell işlemcili yeni MacBook Pro. Yeni MacBook Pro’lar, Haswell işlemci sayesinde daha az enerji tüketip daha uzun pil ömrünü sizlere sunacak. Yeni MacBook Pro’da buna ek olarak Full HD çözünürlüğünde kameranın da yer alması bekleniyor. Bu detayların gerçeği yansıtıp yansıtmadığını yarın akşam hep birlikte öğreneceğiz.