reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy Note 3’ün bilgisayara dönüşümü

002
MOBİL SEVERLER
Samsung Galaxy Note 3 ile dergi hazırlama sürecine en kolay adapte olanlar kesinlikle mobil severler. Çünkü iş akışları içerisinde neredeyse hiç bilgisayara ihtiyaçları yok. Bütün süreci Galaxy Note 3 üzerinden yönetebiliyorlar. Galaxy Note 3’ün dokunmatik ekran klavyesiyle (F klavye seçeneği de mevcut) yazılarını rahat bir şekilde yazabiliyorlar.

003
KLAVYE TUTKUNLARI
Tahmin edileceği üzere on parmak klavye kullananlar akıllı telefonların dokunmatik ekran klavyelerine pek sıcak bakmıyor. Bu noktada Galaxy Note 3’lerimize klavye ve mouse bağladık. Galaxy Note 3’e klavye ve mouse takıp çalıştırmak için herhangi bir kurulum yapmak veya uygulama yüklemek gerekmiyor.

005
Klavye ve mouse bağlantısı tamamen bluetooth ile yapılabildiği gibi bağlantı için kendi USB adaptörlerine ihtiyaç duyan klavye ve mouse’lar Galaxy Note 3’ün USB girişini kullanabiliyor.

004
MONİTÖRSÜZ YAPAMAYANLAR
Samsung Galaxy Note 3 üzerindeki 5,7 inç ekrana sığamayanlar veya monitör konforundan ödün vermek istemeyenlerimiz de var. Onlar için de Galaxy Note 3’ü konforlarından ödün vermedikleri bir bilgisayara dönüştürdük. Fotoğrafta da görüldüğü üzere Samsung Galaxy Note 3’ü bir bilgisayar kasası gibi konumlandırarak; Smart Dock ile harici olarak Note 3’e 24 inç monitör, klavye ve mouse bağladık. Monitöre görüntü HDMI üzerinden Full HD çözünürlükte aktarılabiliyor.

006
Samsung Galaxy Note 3’e bağlı klavye üzerinde alt+tab kombinasyonu ile açık uygulamalar arasında hızlı geçiş ve kısa yolları (Ctrl+C & Ctrl+V) kullanarak kopyala-yapıştır yapmak mümkün. Android’de kullanmaya alışkın olduğumuz geri tuşu yerine de klavye üzerinde Esc tuşunu kullanabiliyoruz.

007
Samsung Galaxy Note 3’ün fark yaratan özelliklerinden biri de aynı anda birden fazla uygulamayı bilgisayardan alışık olduğumuz üzere farklı pencereler üzerinde görüntüleyebilmesi. Örnek fotoğrafta Google Drive üzerinde yazı yazarken, aynı anda farklı pencereler üzerinde internet tarayıcı ve YouTube açık. Bu sayede bir haberi yazarken gerekli tüm kaynakları tek ekranda toplayabiliyoruz.

008
Samsung Galaxy Note 3’e bağlı mouse sayesinde Adobe Photoshop Touch ve benzeri uygulamalarda kullanıcı deneyimi üst seviyelere taşınıyor.

Tüm hazırlık sürecini LOG.com.tr dışında #note3ilemumkun hashtag’i ile Twitter üzerinden ve Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm fotoğraflar Samsung Galaxy Note 3 ile çekilmiştir.