reklamı kapat

POPÜLER

Samsung DeX

Cihazları bilgisayara dönüştüren Samsung DeX için dikkat çeken yenilik

Samsung‘un Galaxy S8 ailesiyle birlikte tanıttığı DeX isimli aksesuar, biliyorsunuz telefonları monitör bağlantısıyla fonksiyonel bir bilgisayar haline getiriyor. İşte bu aksesuar Galaxy Tab S4 ile beraber güzel bir özellik kazanmaya hazırlanıyor.

Advertisement

SamMobile‘ın özel haberine göre Samsung DeX‘e çift monitör desteği geliyor. Resmi olarak yine DeX destekli olacak Galaxy Tab S4 ile beraber gelecek imkan, aletin kullanım yapısı değiştirecek gibi duruyor. Kişilerin Galaxy Tab S4‘ü bilgisayar monitörüne ek ikinci bir ekran olarak kullanabilecek olması kağıt üzerinde gayet güzel görünüyor. Aynı şeyin destekli Samsung telefonlar için de sunulacağı söylenirken, altyapı daha uzun süre boyunca hayatımızda kalacak gibi duruyor. Biliyorsunuz DeX’e klavye ile fare de bağlanabiliyor. Mobil cihazları tam anlamıyla bir masaüstü bilgisayar haline getiren sistem, yeni dönemde daha da kullanışlı olacak izlenimi yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Tab S4’ün özellikleri neler?

Iris tarama desteğiyle ile geleceği bilinen Galaxy Tab S4, kutudan Android 8.1 ile çıkıyor ve gücünü Snapdragon 835 işlemci ve 4 GB RAM‘den alıyor. 10.5 inç boyutundaki ekranında 1600×2560 piksel çözünürlük sunan tablet, hep söylendiği kadarıyla oldukça ince çerçeveler ile geliyor. 64 GB dahili depolaması bulunan Tab S4, arkasında 12 megapiksel, önünde ise 7 megapiksel kamera taşıyor. LTE bağlantı desteğinin olduğu da belirtilen üst düzey tabletin, sadece WiFi bağlantıya sahip bir versiyonu da bulunuyor. 16:10 en boyu oranı üzerine kurulacak tablet, tam dört adet hoparlör ile geliyor. Resmi tanıtım ise ağustos sonu ya da eylül başı gibi olacak gibi görünüyor.

İlgili Video

Apple’ın en yeni iPad modeli