reklamı kapat

POPÜLER

Bir dergi cep telefonuyla hazırlanabilir mi?

LOG Dergisi olarak yayın hayatına başladığımız ilk günden bu yana yeniliklerin öncüsü olmaya çalıştık. Türkiye’nin ilk interaktif tablet dergisi olarak, şekillenen medyada her ay farklı uygulamalarla konuşulmayı başardık. Basılı yayınların değişim sürecinde dünyada Microsoft Tag’i kullanan –etkileşimli senaryolarıyla birlikte– ilk yayın olduk. Kategorilerinde ilk interaktif tablet reklamları, bir ilk olan ödüllü video kapağımız, Türkiye’nin ilk interaktif çizgi romanı gibi projelerde fark yarattık. Bu sefer çıtayı biraz daha yükseltiyor ve kendi kendimize meydan okuyoruz. Üstelik bu sefer medyayı sunuş şeklimizde değil medyayı yarattığımız araçlarda değişikliğe gidiyoruz. Soru basit: “Bir dergi cep telefonuyla hazırlanabilir mi?

MOBİLİTEYİ SEVİYORUZ
Kurulduğumuz günden bu yana mobiliteye olan tutkumuz hiç değişmedi. Henüz cep telefonlarının emeklediği günlerde LOG Dergisi’ni okurların cebine sokma fikri hep aklımızdaydı. İlk kez duyuyor olabilirsiniz ama 7,5×10 cm boyutlarındaki eksiksiz cep boyu LOG bunun ilk denemelerindendi.

note3-ile-mumkun
Cep telefonlarının evrimiyle birlikte biz de medyayı sunuş ve medyaya erişim yöntemlerimizi biçimlendirmeye başladık. Erişim, iletişim ve üretim araçlarımız içinde yer alan cep telefonlarını bu ay tüm hazırlık sürecimizin merkezine koyuyor ve LOG Dergisi Kasım 2013 sayısını akıllı telefonlar arasında ihtiyaçlarımızı en iyi şekilde karşılayan Samsung Galaxy Note 3 ile hazırlıyoruz. Evet bir dergi; dizüstü bilgisayarlar, fotoğraf makineleri, video kameralar, tabletler, ses kayıt cihazları, 3G modemler, harici depolama aygıtları olmadan Samsung Galaxy Note 3 ile hazırlanabilir.

note3ilemumkun
NOTE 3 İLE MÜMKÜN
Kapak fotoğrafımızı 40 bin TL etiketli profesyonel fotoğraf makinemiz yerine Samsung Galaxy Note 3 ile çekiyoruz. Binlerce liralık çizim tabletimizi rafa kaldırıyoruz. İllüstrasyon çizimlerimiz, sayfa planlarımız ve şablonlarımız için artık Samsung Galaxy Note 3 var. Tabletlerimizi, 3G modemlerimizle birlikte tatile yolladık bile. Dizüstü bilgisayarlara elveda, Samsung Galaxy Note 3’lerimize klavye ve fare takmak için sabırsızlanıyoruz. İtiraf ediyoruz: video kameraları hiç sevmemiştik! Harici diskler, USB bellekler çekmeceye. Google Drive ile her yerde habere hazırız. Röportajlarda ses kayıt cihazı kullanmak zaten bize hiç yakışmazdı. Editörlerimizin hepsi dönüşüme hazır. Ekipten dizüstü ve çok sevdikleri hepsi bir arada bilgisayarları, tabletleri, fotoğraf makineleri, video kameraları, çizim tabletleri, 3G modemleri topluyor yerine birer Samsung Galaxy Note 3 veriyoruz. LOG Dergisi’nin Samsung Galaxy Note 3 ile hazırlanma sürecini LOG.com.tr üzerinden adım adım paylaşacağız. Aynı zamanda #note3ilemumkun hashtag’i ile Twitter ve Facebook hesaplarımızı da takip edebilirsiniz.

PEKİ BAŞKA SÜRPRİZ YOK MU?
Elbette var! Taslaklar, şablonlar, fotoğraflar, videolar derken derginin en temel görsel öğesi olan fontları da unutmadık. Samsung Galaxy Note 3 üzerinde kendi ismiyle bir font yaratıyoruz. Evet sadece bir cep telefonu kullanılarak tasarlanan bir font. Bu fontu önümüzdeki günlerde yüklemeye de açacağız.