reklamı kapat

POPÜLER

iPad Air 2 incelemesi

Güçlenen donanımı, yenilenen kameraları, incelen ve hafifleyen gövdesiyle iPad Air 2, şimdiye kadar üretilen en gelişmiş iPad. Aynı zamanda tablet dünyasının da yeni lideri olmaya aday

Tablet dünyasının tartışmasız lideri Apple iPad, Air ile yakaladığı başarı ardından gelişimini sürdürerek Air 2 modeliyle yeniden karşımızda. Devrimsel yenilikler sunmasa da kullanım, ergonomi ve performans açısından kayda değer aşama kaydeden iPad, Apple’ın bu konudaki çizgisini koruduğunu gösteriyor. Apple, bilgisayarlar da dahil olmak üzere tüm ürünlerinde belirli aralıklarla donanım güncellemesi yaparak cihazların yenilenen teknolojilere ayak uydurmasını ve tabii ki rakiplerinden geri kalmamasını sağlıyor. Fakat iPad Air 2 modelinde salt donanım güncellemesiyle yetinilmemiş.
ipad renk
Yeni tablet çok daha ince ve hafif olacak şekilde tasarlanmış. Apple iPad mini çıktıktan sonra standart boyuttaki iPad modelleri tüm kullanıcılara hem büyük hem de ağır gelmeye başlamıştı. Büyük iPad’lerin satışının olumsuz etkilenmemesi için Apple bunları inceltip hafifletmek zorundaydı, öyle de yaptı. iPad Air 2, bir önceki modele göre yüzde 18 daha ince (6,1 mm) ve 32 gram daha hafif (437 gram). Bu haliyle iPad Air 2 aynen iPad mini gibi sadece iki parmakla dahi tutulabiliyor. Air öncesi en son model olan dördüncü nesil iPad’e göre 215 gram hafif olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Kısaca Apple bu konuda çok önemli bir aşama kaydetti. iPad Air serisinin çerçevesi de daha dar olduğundan bu haliyle çok daha kullanışlı ve ergonomikler.