reklamı kapat

POPÜLER

iPad Air

iPad Air ve tüm özellikleri

Tablet kullanımının yüzde 81’ine sahip olan ve şimdiye kadarki satışları 170 milyon adedi aşan iPad yenilendi. Beklendiği gibi iPad mini formunda karşımıza çıkan tabletin yeni bir de adı var: iPad Air. İlk olarak iPhone 5s’te gördüğümüz yeni nesil 64 bit mimarili A7 işlemciden güç alan tablet M7 hareket işlemcisine de ev sahipliği yapıyor. iPad Air, dördüncü nesil iPad’e kıyasla iki kat daha hızlı üç boyutlu içerik render’ı yapabiliyor. Ayrıca da büyük boyutlu dosyaları iki kata kadar daha hızlı açabiliyor.

iPad Air
Bir önceki nesilden yüzde 28 daha hafif (469 gram) ve yüzde 20 daha ince (yalnızca 7,5 mm kalınlığında) olan iPad Air, 9,7 inç büyüklüğünde 2048×1536 piksellik Retina ekrana sahip. Çoklu MIMO teknolojili antenleri sayesinde Wi-Fi’a iki kat daha hızlı bağlanan iPad Air, 1080p video kaydı yapabilen 5 megapiksellik iSight kamera, görüntülü görüşmeler için kullanılabilen HD FaceTime kamera ve ikili mikrofonla geliyor.

iPad Air
Beyaz/gümüş ve uzay grisi/siyah olmak üzere iki farklı renge sahip olan tabletin pil ömrü ise 10 saat. Yalnızca Wi-Fi’lı modeli 499 dolardan, 3G/LTE destekli modeli ise 629 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olan iPad Air, 1 Kasım’dan itibaren piyasada olacak. Üçüncü nesil ve dördüncü nesil iPad’ler ise artık üretilmeyecek; bunun yerine isteyenler 399 dolardan başlayan fiyatlarla iPad 2’ye sahip olabilecek.

İLGİLİ HABERLER