reklamı kapat

POPÜLER

Retina'lı iPad mini

Retina ekranlı iPad mini ve tüm özellikleri

Duyurusu yapıldığından bu yana Retina ekrana sahip olmamasıyla eleştirilen Apple’ın küçük boyutlu tableti iPad mini de artık Retina’lı. Herkesin beklediği bu yeniliğin haricinde “küçük mucize” olarak nitelendirilen tablette donanımsal olarak da birçok değişiklik söz konusu. Ağabeyi iPad Air gibi yeni nesil 64 bit mimarili A7 işlemciyle çalışan yeni iPad mini, M7 görüntü işlemcisine de sahip. iPad mini’ye kıyasla 4 kat daha yüksek işlem gücü ve 8 kat daha yüksek görüntü işleme performansı vadeden Retina’lı iPad mini’nin pil ömrü 10 saat. İki kat daha hızlı Wi-Fi bağlantısı sağlayan MIMO teknolojili ikili anten, 5 megapiksel iSight kamera, HD Facetime kamera ise tabletin diğer donanım bileşenleri arasında yer alıyor.

Retina'lı iPad mini
Yeni iPad mini’nin ağırlığı 335 gram, kalınlığı ise 7,5 mm. Retina’lı iPad mini’nin 7,9 inç büyüklüğündeki ekranı 2048×1536 piksel çözünürlüğe ve 326 ppi piksel yoğunluğu oranına sahip. Beyaz/gümüş ve uzay grisi/siyah olmak üzere iki farklı renkle gelen tabletin yalnızca Wi-Fi’lı versiyonunun fiyatı 399 dolar, 3G/LTE destekli versiyonunun fiyatı ise 529 dolar olacak. Tablet kasım ayı içinde piyasaya sürülecek.

Retina'lı iPad mini
iPad mini işlemci gücü artmış olmasına rağmen A7 işlemci sayesinde bir önceki nesilde olduğu gibi 10 saatlik pil ömrüne sahip.

iPad-mini-retina-04
2048×1536 piksel çözünürlük sunan Retina ekran üzerinde 3,1 milyondan fazla piksel (HDTV’den 1 milyon daha fazla) var. Yeni iPad mini’nin ekranı bir önceki modele göre 4 kat fazla çözünürlüğe sahip.

iPad-mini-retina-02
64 bit A7 işlemci bir önceki nesile göre 4 kat daha fazla işlemci, 8 kat daha fazla grafik performansı sağlıyor.

iPad-mini-retina-05
iPad mini için farklı renklerde Smart Cover ve Smart Case alternatifleri var.