reklamı kapat

POPÜLER

OS X Mavericks ücretsiz olarak indirmeye sunuldu

Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılan Apple’ın en yeni işletim sistemi OS X Mavericks, App Store üzerinden ücretsiz olarak indirmeye sunuldu. Etiketleme, çoklu ekran özelliği, haritalar, iBooks ve Safari’de yapılan yeniliklerle birlikte gelen işletim sistemi, Apple TV’ye de destek veriyor. Mac kullanıcılarının Apple TV‘lerini ikinci ekran haline getirebilmesine imkan tanıyan OS X Mavericks, bu sayede HD televizyonlarınızı ikinci bir ekran haline getirebiliyor.

os-x-mavericks-arayuz
Harita uygulaması ile gitmek istediğiniz noktayı seçtikten uygulamada yer alan gönder tuşuna basark iOS’li cihazınıza gitmek istediğiniz noktayı hızlı bir şekilde aktarabiliyorsunuz. iOS işletim sistemindeki haritalar uygulamasında da yer alan FlyOver (Kuş Bakışı) özelliğinin OS X Mavericks’te bulunan harita uygulamasında da mevcut olduğunu söyleyelim. Böylece belirli ülkelerdeki üç boyutlu binaları görüntüleyebiliyorsunuz. FlyOver özelliği ne yazik ki şu an için Türkiye’de kullanılmıyor. Şifrelerinizi sizin yerinize hatırlayabilmesi için iCloud Keychain özelliğini de sizlere sunan OS X Mavericks, kullanıcı adı, şifre ve e-posta’nın haricinde kredi kartı bilgilerini de saklayıp, sizlerle paylaşabiliyor. Şu an itibariyle ücretsiz olarak sunulan işletim sistemini App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Eğer App Store üzerinde güncellemeyi görüntüleyemiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak OS X Mavericks güncellemesine ulaşabilirsiniz.

https://itunes.apple.com/tr/app/os-x-mavericks/id675248567?mt=12

İLGİLİ HABERLER