reklamı kapat

POPÜLER

iPad için Final Cut Pro 2

iPad için Final Cut Pro 2 ve iPhone için Final Cut Camera çıktı

iPad için Final Cut Pro 2 ve iPhone için Final Cut Camera çıktı. Apple iki uygulamayla da içerik üreticileri oldukça memnun ediyor.

iPad için Final Cut Pro buradan, iPhone için Final Cut Camera ise buradan indirilebiliyor. Bu uygulamalar hakkında Apple kendisi şunları aktarıyor: “iPad için Final Cut Pro 2, Canlı Çoklu Kamera özelliğiyle iPad’i birden çok kameraya sahip bir mobil prodüksiyon stüdyosuna dönüştürüyor. Kullanıcıların tek bir yerden, aynı anda dört adede kadar kameraya bağlanmasına ve önizleme yapmasına olanak tanıyan bu özellik sayesinde kullanıcılara çekimlerine hız kazandırma gücü veriyor. Canlı Çoklu Kamera özelliğini destekleyen yepyeni video çekim uygulaması Final Cut Camera şimdi iPhone ve iPad’de. Uygulamaya kablosuz bağlanabilen kreatifler, güçlü ve profesyonel kontrollerle de her video açısını uzaktan yönetebiliyor.2 Final Cut Camera bağımsız bir profesyonel video çekim uygulaması olarak da iPhone ve iPad’de kullanılabiliyor. iPad Pro’nun hızlı Thunderbolt bağlantısından faydalanan harici proje desteği kullanıcılara, doğrudan harici bir sürücüde projeleri düzenleme esnekliği sağlıyor. M4 çipli yeni iPad Pro’da, Final Cut Pro ile bir proje düzenlemek ve tamamlamak inanılmaz bir deneyim. Kullanıcılar renk düzenleme yapabiliyor, birden çok efekt uygulayabiliyor ve grafikleri yoğun zaman çizelgelerini çok daha hızlı render alabiliyor. iPad için Final Cut Pro 2, benzersiz projeler oluşturmak ve bunları düzenlemek için daha da fazla kişiselleştirilebilir içerik sunuyor ve Canlı Çizim için yepyeni Apple Pencil Pro’nun döndürme ve sıkıştırma hareketleri gibi gelişmiş özelliklerinden yararlanıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
“Kullanıcılar, iPad için Final Cut Pro’nun kurguda sağladığı portatiflik ve esnekliği çok sevdi. Baştan sona iPad’in sunduğu tüm avantajlardan yararlanacak şekilde tasarlanan program, Apple Pencil Pro ve M4 çip gibi en son gelişmelerle güçlenmeye devam ediyor,” diyen Apple’ın Uygulamalar İçin Global Ürün Pazarlamadan Sorumlu Direktörü Brent Chiu-Watson sözlerini şöyle sürdürüyor:
“iPad’i merkeze yerleştirerek ve kreatiflerin hem stüdyoda hem de hareket halindeyken çok daha hızlı düzenleme ve paylaşım yapmasına olanak tanıyarak prodüksiyon sürecindeki iş akışlarını dönüştüren iPad için Final Cut Pro şimdi çok daha güçlü. Mac için Final Cut Pro, daha akıllı ve daha hızlı yeni özellikleri sayesinde editörlere verimlilik avantajları sunmayı da sürdürüyor.”

iPad için Final Cut Pro 2 ve iPhone için Final Cut Camera yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER