reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 ailesi hakkında dikkat çekici yeni detaylar çıktı

Teknoloji devi Apple’ın yeni iPhone 12 ailesi hakkında bilgiler gelmeyi sürdürüyor. İşte modeller hakkındaki son detaylar;

TSMC tarafından üretilecek 5 nm A14 Bionic işlemci üzerine kurulacak yeni iPhone 12 ailesi, biliyorsunuz en az dört farklı model halinde yolda bulunuyor. 2020 Eylül ayında duyurulacak aile, Japonya merkezli Mac Otakara tarafından biraz daha detaylandı. Çin’den gelen bilgiler üstünden sızan taze detaylara göre ailenin en üstündeki 6,7 inç model, 7,4 mm gövde kalınlığına sahip olacak. Bu model büyük gövdesi sayesinde 8,1 mm’lik iPhone 11 Pro Max modelinden daha ince tasarlanabilmiş gibi görünüyor. Pro Max’ten sadece biraz daha uzun olduğu aktarılan bu yüksek olasılıkla 12 Pro Max şeklinde isimlendirilecek telefon, daha öne de söylediğimiz üzere şimdiye kadar yapılmış en büyük iPhone modeli olacak. Bu modelin kamera konusunda da fark yaratacağı iddia ediliyor. Yine büyük gövdenin etkisiyle bu modelde iPhone 11 Pro Max’ten daha büyük sensörler kullanılacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi için  daha önce çıkanlar ise şöyleydi

Ailenin en altında iPhone 12 modeli yer alıyor ve bu model söylendiği kadarıyla 5,4 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 699 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Yeni seride bir de 12 Max modeli yer alıyor. Bu model ise 6,1 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 799 dolar başlangıç fiyatı ile geliyor. Daha sonra ise karşımıza iPhone 12 Pro çıkıyor. Bu modelin 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 999 dolar başlangıç fiyatıyla yolda olduğu aktarılıyor. 12 Pro Max ise tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 1.099 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın 16 inç MacBook Pro modeli