reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 12 mini

iPhone 12 mini satışları ne durumda?

iPhone 12 ailesinin satışa sunulmasının ardından en çok talep gören iPhone modeli ortaya çıktı. Bir araştırma şirketinin aktardığı rapora göre en çok talep gören iPhone modeli iPhone 12. iPhone 12 mini ise beklenen satışı gerçekleştiremedi.

Geçtiğimiz yılın ekim ve kasım ayını kapsayan raporda Amerika’daki iPhone satışlarının yüzde 76’sını iPhone 12 oluşturduğu ifade ediliyor. 12 mini‌ satışlarının ise lansman döneminde toplam ‌iPhone 12‌ satışlarının yalnızca yüzde 6’sını oluşturdğu söyleniyor. CIRP Kurucu Ortağı Josh Lowitz,  iPhone 12 mini’nin diğer modeller arasında kaybolmuş gibi göründüğünü belirtiyor. Araştırma şirketi iPhone 12’nin ardından ilginin iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’e olduğunu söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uygun fiyata satılan iPhone 12 mini’ye olan ilginin beklenildiği gibi olmadığı görülüyor. Geçtiğimiz yıla bakıldığında iPhone 11 modelleri, piyasaya sürüldükten sonraki dönemde satışların yüzde 69’unu oluşturmuştu. iPhone 12 ile karşılaştırıldığında yeni model olan ilgi bir önceki modelden daha fazla.

Ufak gövdede güçlü performans: iPhone 12 mini

CIRP, 399 dolarlık ‌iPhone SE‌, 499 dolarlık iPhone XR ve 599 dolarlık iPhone 11‌ gibi daha düşük maliyetli modellerin mevcut olmasının, 699 dolara satılan daha pahalı ‌iPhone 12 mini‌’nin satışının düşük olmasında önemli olduğunu belirtiyor. Detaylı olarak inceleme fırsatı bulduğumuz mini modeliyle ilgili merak edilenlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Pro modeliyle ilgili detaylı incelemeye buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Boston Dynamics’ten güldüren dans videosu