reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 Pro performansıyla sınırları zorlayacak

iPhone 11 ailesinin tanıtılmasının ardından artık gözler iPhone 12 ailesine çevrildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz yeni modellerle ilgili yeni detay ortaya çıktı.

TF International’ın güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu yıl Apple’ın dört farklı AMOLED ekranlı iPhone modelini piyasaya çıkaracağını söylüyor. Bu modeller arasında 5.4 inç iPhone 12, 6.1 inç iPhone 12 Plus, 6.1 inç Pro ve 6.7 inç Pro Max yer alıyor.

Gelen son bilgilere göre Pro ailesi, hafızada bir önceki modele kıyasla yüzde 50 daha iyi bir performans sergileyecek. 11 Pro ve 11 Pro Max modellerinde 4 GB RAM tercihinde bulunan Apple’ın yeni Pro ailesinde 6 GB RAM kullanacağı söyleniyor. Hafızadaki yüzde 50 artışla birlikte Pro ve Pro Max’in daha hızlı bir deneyim sunacağını söyleyebiliriz. Bu arada altını çizmekte yarar var. Daha uygun fiyata satılacak modellerde 4 GB’lık RAM’in yer alacağı iddia ediliyor. Bu iki modelde çift arka kamera yer alırken, Pro modellerinde 3’lü kamera sisteminin bulunması bekleniyor. Kameralarında yapılacak iyileştirmelerle daha iyi bir performans sergilemesini beklediğimiz telefonların gücünü A14 Bionic işlemcisinden alacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi 5G desteğiyle geliyor

Kuo, mmWave’li iPhone modellerinin Amerika, Kanada, Japonya, Kore ve İngiltere de dahil olmak üzere beş pazarda satışa sunulacağını belirtiyor. Kuo, Apple’ın 5G hizmeti sunmayan veya sığ 5G penetrasyonu olan ülkelerde 5G işlevselliğini devre dışı bırakabileceğini söylüyor.

Görsel PhoneArena‘dan alınmıştır

İlginizi Çekebilir

Apple’ın 16 inç MacBook Pro modeli