reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro Max

iPhone 13 Pro Max modelinin dev ekranına büyük ödül gitti

iPhone 13 ailesinin en büyüğü ve pahalısı iPhone 13 Pro Max, ekranıyla DisplayMate’ten büyük ödülü almayı başardı.

iPhone 13’lerin en iyisine yani 13 Pro Max’e DisplayMate tarafından en iyi ekrana sahip telefon ödülü verildi. Ekipten A+ değerlendirmesi alan telefon, 1.200 Nit’e çıkabiliyor olmasıyla öne çıktı ve değişken yenileme hızı ile yüksek renk doğruluğuyla büyük beğeni topladı.

Peki bu başarı sadece Apple’ın mı? Elbette hayır. iPhone 13 Pro Max bünyesinde yer alan 6.7 inç 120 Hz LTPO ekran direkt olarak Samsung üretimi. Ancak yine de Apple’ın bu ekranın performansına etkisi bulunuyor.

Apple’ın ekran konusunda özellikle LTPO özelinde çok ciddi sayıda patenti bulunuyor. Buna rağmen firmanın LPTO temeli 120 Hz sunması gerçekten çok uzun sürdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 Pro Max için en son kameralar ses getirmişti

13 Pro Max bünyesinde yer alan tüm kameraların arkasında Sony imzalı sensörlerin aldığı ortaya çıktı. 12 Pro Max bünyesindeki tüm kameralarda da Sony imzalı sensörler yer alıyordu.

Daha detaylı bakarsak 13 Pro Max’in ana kamerasında Sony IMX703 yer alıyor. Ultra geniş açı kamerada Sony IMX772 kullanılıyor. Telefoto kameranın arkasında ise Sony IMX713 yer alıyor.

12 Pro Max’in ana kamerasında ise Sony IMX603 yer alıyordu. Ultra geniş açı kamerada Sony IMX372 kullanılıyordu. Telefoto kameranın arkasında ise Sony IMX613 yer alıyordu.

Derinlik algılama özelinde Sony IMX590 görev yaparken, selfie kamerasının arkasında Sony IMX514 yer alıyor. Bu iki sensörün iPhone 12 Pro Max modelinde de yer aldığı belirtiliyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER