reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro

iPhone 13 serisi için isimsel tercih de netlik kazanmış durumda

Apple’ın yaz sonunda gelecek yeni iPhone modelleri için isim net olarak iPhone 13 olacak gibi görünüyor. Diğer beklenti rafa kalktı.

iPhone 13 ailesi eğer bir değişiklik olmaz ise 14 Eylül tarihinde tanıtılacak. Modellerin belirli pazarlardaki satışı ise 24 Eylül tarihinde olacak.

Yeni gelen bilgilere göre yeni aile daha önceki bazı “12s” beklentilerini aksine gerçek anlamda “13” takısını taşıyacak. Ailede net olarak 13 mini, 13, 13 Pro ve 13 Pro Max modelleri yer alacak. Bu model takıları yeni telefonlarda da değişmeyecek.

iPhone 13’ler hakkında birçok kilit detay ortaya çıkmış durumda. Üzerinden geçmek adına yeni seriyle beraber iPhone tarihinde ilk defa 120 Hz OLED ekranlar hayatımıza giriyor. iPhone 13’lerin 13 Pro ve 13 Pro Max modellerinde 120 Hz OLED ekranlar olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 serisi için diğer detaylar şunlar

Yeni iPhone’ların görsel olarak en büyük farkı ufalan çentikleri olacak. Teknoloji devi ahizeyi yukarıya alarak çentiği bir miktar ufaltacak. Ancak burada devasa bir ufalma olmayacak.

Firmanın çentiği 2022 sonunda gelecek iPhone’lar ile tamamen ortadan kaldırması bekleniyor. Bunun ise ekrana entegre Touch ID ile yapılacağı düşünülüyor. Ancak bu konu da şimdilik tam olarak netlik kazanmıyor.

Bu yıl Pro modellerde tam 1 TB depolama sunacak Apple, sürpriz olmayacağı üzere yeni telefonların kamera performansını artıracak. Bu yıl özellikle ultra geniş kamera daha iyi olacak. Çünkü bu kamera otomatik netleme konulacak.

iPhone 13 serisiyle ters kablosuz şarj sunulacağı da konuşuluyor. Peki pil kapasiteleri Değerlere tekrardan baktığımız zaman 13‌ Pro Max modelinde 4.352 mAh pil kullanılacak. 12 Pro Max’te ise 3.687 mAh pil yer alıyordu.

Ailenin aynı boyutta gelecek seçenekleri 13‌ ve 13 Pro modellerinde ise 3.095 mAh pil kullanılacak. Burada 2.815 mAh’a oranla hatırı sayılı bir artış görülüyor.

Ailenin en ufağı 13 Mini ise 12 Mini’den farklı olarak 2.227 mAh değil 2.406 mAh pil ile gelecek. Burada telefonun boyutu nedeniyle ciddi bir artış elde edilmeyecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın