reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13

iPhone 13 serisine bir kez daha bakış attıran maketler

Apple’ın yaz sonunda gelecek yeni iPhone 13 modelleri için sızıntılar gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer yine maketler gündemde.

iPhone 13 ailesi eğer bir değişiklik olmaz ise 14 Eylül tarihinde tanıtılacak. Modellerin belirli pazarlardaki satışı ise 24 Eylül tarihinde olacak.

Ailede tam olarak 13 mini, 13, 13 Pro ve 13 Pro Max modelleri yer alıyor. Marques Brownlee’nin eline ulaşan yukarıdaki maketler işte bunları bir kez daha yan yana getiriyor.

Burada telefonların sadece arkaları görülüyor. Burada özellikle 13 Pro ve 13 Pro Max’in büyüyen kamera modülleri dikkat çekiyor. 13 mini ve 13’ün kameraları da büyümüş ve artık çapraz duruyorlar.

Büyüyen kameralar ya da kamera lensleri, elbette daha iyi fotoğraf kalitesine işaret ediyor. Yeni modeller ile özellikle düşük ışık performansının ciddi şekilde artması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 serisi için başka neler biliyoruz?

iPhone 13’ler hakkında birçok kilit detay ortaya çıkmış durumda. Üzerinden geçmek adına yeni seriyle beraber iPhone tarihinde ilk defa 120 Hz OLED ekranlar hayatımıza giriyor. iPhone 13’lerin 13 Pro ve 13 Pro Max modellerinde 120 Hz OLED ekranlar olacak.

Yeni iPhone’ların görsel olarak en büyük farkı ufalan çentikleri olacak. Teknoloji devi ahizeyi yukarıya alarak çentiği bir miktar ufaltacak. Ancak burada devasa bir ufalma olmayacak.

Bu yıl Pro modellerde tam 1 TB depolama sunacak Apple, yukarıda da dediğimiz gibi yeni telefonların kamera performansını artıracak. Bu yıl özellikle ultra geniş kamera daha iyi olacak. Çünkü bu kamera otomatik netleme konulacak.

iPhone 13 serisiyle ters kablosuz şarj sunulacağı da konuşuluyor. Peki pil kapasiteleri Değerlere tekrardan baktığımız zaman 13‌ Pro Max modelinde 4.352 mAh pil kullanılacak. 12 Pro Max’te ise 3.687 mAh pil yer alıyordu.

Ailenin aynı boyutta gelecek seçenekleri 13‌ ve 13 Pro modellerinde ise 3.095 mAh pil kullanılacak. Burada 2.815 mAh’a oranla hatırı sayılı bir artış görülüyor.

Ailenin en ufağı 13 Mini ise 12 Mini’den farklı olarak 2.227 mAh değil 2.406 mAh pil ile gelecek. Burada telefonun boyutu nedeniyle ciddi bir artış elde edilmeyecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın