reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Artık kesinleşen 11 Ağustos Samsung etkinliğinde neler gelecek?

2021 Samsung Galaxy Unpacked etkinliği için tarih büyük sızıntı kaynakları tarafından artık tam olarak netleştirilmiş durumda.

Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3, Galaxy Buds2 ve Galaxy Watch4 serisi ile artık yüzde 99 kesin olarak 11 Ağustos tarihinde resmen tanışıyoruz.

Bu tarih halen Samsung’dan gelmiyor ancak Evan Blass dahil herkes 11 Ağustos tarihini veriyor. Aynı zamanda firmanın telefonları için sızan resmi basın görsellerinde de 11 Ağustos tarihi görünüyor. Yani artık başka bir alternatif mümkün değil gibi görünüyor.

2021 Samsung Galaxy Unpacked kapsamında firmanın başka ürünler tanıtacağı da söyleniyor. Evan Blass etkinlikte kesin olarak Galaxy S21 FE modelinin de olacağını aktarıyor.

Ancak bu telefonun satışı global çip sıkıntısı nedeniyle yıl sonuna kalacak. Ayrıca bu model sadece ABD ve Avrupa pazarında satılacak. Ancak ileride bu pazarların artması bekleniyor.

Etkinlikte gelecek tüm ürünlerin Evan Blass tarafından paylaşılan 360 derece tasarım görsellerine / GIF animasyonlarına aşağıdaki tweet üzerinden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 FE için neler biliyoruz?

Aslında telefon için teknik olarak pek sürpriz kalmadı. Baktığımız zaman Galaxy S21 FE gücünü Snapdragon 888 ve Exynos 2100 işlemcilerden alacak. Telefon belirli pazarlarda Snapdragon 888 işlemci belirli pazarlarda ise Exynos 2100 işlemci ile satışa sunulacak.

Telefonun arkasında 12 megapiksel geniş açı ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel 3x telefoto kameraları bir araya geliyor. Galaxy S21 FE‘nin önünde ise 32 megapiksel selfie kamerası yer alıyor.

5G desteğine sahip olacağı kesin olan telefon, kayıtlara göre 4.500 mAh pil taşıyor. Bu pil için telefonda 45W hızlı şarj desteği bulunuyor ancak kutudan 45W değil 25W hızlı şarj cihazı çıkıyor.

Cihaz 6,4 inç boyutta 120 Hz bir AMOLED ekrana sahip olacak. 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerinin sunulacağı Galaxy S21 FE, microSD yuvasına da sahip.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın