reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 14 Pro LOG Konsept

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max için tasarımda son noktalar konuldu

Teknoloji devi Apple’ın iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modelleri için tasarımda son aşamaya gelindiği aktarılıyor.

Gelen son bilgilere göre Apple’ın en büyük üretim partneri konumunda yer alan Foxconn, iPhone 14 Pro özelinde deneme üretimine başlamış durumda. Buradan işaretle telefonun tasarımı da tam olarak tamamlanmış gibi görünüyor. Peki bizi tam olarak nasıl bir tasarım bekliyor? iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde çentik yerine ilk aşamada bir ekran deliği yer alacak bilgisi verilmişti. Bu ekran deliğinde selfie kamerası olacak, Face ID’ye gücünü veren TrueDepth kamera sisteminin diğer sensörleri ise ekran altında konulacak denilmişti.

Ancak daha sonra bu değişmiş ve telefonlarda “geniş bir ekran deliği olacak” söylentisi gündeme gelmişti. En son ise çentiğin yerini yukarıda görebileceğiniz yapının alacağı iddia edilmişti. Kaynaklara göre son nokta konulan tasarımın merkezinde de direkt olarak bu yapı yer alıyor.

Burada geniş bir ekran deliği ile selfie kamerasına ev sahipliği yapan standart bir ekran deliği yan yana geliyor. “Pil” şeklindeki delikte TrueDepth kamera sisteminin çalışması için gereken sensörler yer alıyor. Arka kamera çıkıntılarının çok az olması beklenen telefonlar, köşeli gövde yapısı devam ettirecekler.

Eylül ayında lanse edilecek yeni iPhone’lar bilmeyenler için iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max yanında 14 ve 14 Max modellerinden oluşuyor. Altta yer alan 14 ve 14 Max modellerinde çentik kullanılacağı aktarılırken, yeni seride sadece 14 modelinde 60 Hz OLED ekran olacak gibi görünüyor. Kaynaklara göre diğer üç modelde de 120 Hz OLED ekrana yer verilecek.

Bu arada Apple’ın Face ID’ye gücünü veren TrueDepth kamera sistemini ve selfie kamerasını tamamen gizlemesi yani ekranın altına alması 2023 ya da 2024 iPhone modellerinde olabilir iddiası da gündemde yer alıyor.

iPhone 14 Pro tasarımından çok bu ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi