reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 14

iPhone 14 serisinin “mini” eksiği bir kez daha doğrulandı

Apple, daha yeni iPhone 13 ailesini tanıttı ancak 2022’de gelecek iPhone 14 modelleri halen gündemde. İşte son detaylar;

iPhone 14 ailesi en son bir açıklama ile gündeme gelmişti. Apple’a yönelik sağlam sayılacak kaynaklardan Mark Gurman, yeni ailenin iPhone X gibi yeni bir dönem başlatacağını iddia etmişti. Gurman, telefonlar iPhone X gibi iPhone dünyasına tamamen yeni bir tasarım getirecek açıklamasını yaptı.

Yapılan sızıntılara göre iPhone 14’lerin iPhone 13’lerden en büyük farkı, ortadan kalkan ekran çentiği olacak. Telefonlar bunun yerine bir ekran deliğine sahip olacak. Selfie kamerası bu ekran deliğinde olacak, Face ID’nin temelinde yer alan TrueDepth’in diğer donanımları ise ekran altına konulacak.

iPhone 14’leri bugün bir kez daha gündeme getiren ise daha önce de söylenen bir detay oldu. Artık yüzde 90 oranında kesin olarak iPhone 14’lerde iPhone 12 ve iPhone 13 ailesi gibi bir “mini” model olmayacak.

Yeni seride direkt olarak 14, 14 Pro, 14 Max ve 14 Pro Max modelleri yer alacak. Yani mini’nin yerini Pro olmayan standart “max” alacak. 2022 iPhone’lar iki adet 6.08 inç ve 2 adet 6.68 inç ekranlı modellerden oluşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 14 ailesi için başka neler biliyoruz?

Ross Young’a göre iPhone 14’lerin hepsinde 120 Hz ekran olmayacak. Daha önce bunun aksi söylenmişti ancak bu gerçek olmayabilir. Yine sadece Pro ve Pro Max modellerinde 120 Hz ekran sunulabilir. Diğer modellerde 60 Hz ekran karşımıza çıkabilir.

Güçlerini ortak olarak 4 nm A16 Bionic işlemciden alacak denilen ailede, sadece iPhone 14 arkasında çift kamera taşıyacak. Diğer üç modelin arkasında üçlü kamera kullanılacak. Pillerinin büyüyeceği iddia edilen telefonlar, elbette 5G desteğine sahip olacaklar.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın