reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 5s ve rakiplerinin benchmark sonuçları

Bu yılın en iyi akıllı telefonlarından biri olarak gösterilen iPhone 5s’in pazara sunulmasının ardından benchmark testleri yapılmaya başlandı. iPhone 5’e kıyasla daha hızlı bir işlemci, geliştirilmiş kamera ve parmak izinizde akıllı telefonu açmaya imkan tanıyan Touch ID sensörle birlikte gelen iPhone 5s, Macworld’ün yayınlandığı bir çok Benchmark testinde rakiplerini geride bırakmayı başardı. 1,3 GHz hızında çalışan çift çekirdekli 64 bit A7 işlemciden güç alan iPhone 5s, bir önceki nesle kıyasla iki kat daha yüksek bir performansa sahip.

Aşağıdaki tablolarda iPhone 5s’in bir çok testte iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4, HTC One ve Samsung Galaxy S4’ü geride bıraktığı görülüyor. Bu arada belirtmekte yarar var. Yapılan testlerde Xperia Z1, LG G2 ve Galaxy S4 LTE (Amerika versiyonu) yer almadığı için iPhone 5s birinci sırada yer alıyor. Biraz önce saydığımız telefonların listeye eklenmesiyle iPhone 5s’in bazı kategorilerde birincilik koltuğunu Xperia Z1’e bıraktığını söyleyelim.
iPhone 5s
iPhone 5s
iPhone 5s
iPhone 5s
iPhone 5s

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 5s ve rakiplerinin benchmark sonuçları” için 6 cevap

 1. cenk dedi ki:

  apple yanlısı olmuş gibi testler iphone 4 htc one ‘ı geçiyor oldu biz kalkalım ..

 2. Zéro dedi ki:

  Sonuç tablolarının hiç birinde iPhone 4 HTC One’ın önünde değil.

 3. hö? dedi ki:

  iphone4 htc one’ı nerde geçiyor göremedimde?

 4. Giannizzero dedi ki:

  Batarya ömrü dışında İp4 nerede HTC yi geçmiş? Biraz zahmet edip iki stır okursak böyle yorumlar da yapmayız.

 5. Mschumi dedi ki:

  Rakipleri o tlfnlar değil ki? Note 3, Z1 ve G2 ile sonuçlarını görürsek gerçek yerini görürüz. Birde G2 gibi snapdragon 800 lü 1599 dan satışa çıkacağını göz önüne alınca iphone u düşünebilenlere bir söz etmeye gerek kalmıyor.

 6. batmenk dedi ki:

  Sacma sapan bir test Tekno Seyir Fora