reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6 da neymiş: iPhone 6s’e ilişkin söylentiler başladı bile

Aylardır bitmek tükenmek bilmeyen iPhone 6 dedikodularından ve sızıntılarından birkaç hafta sonra kurtulacağız diye sevinirken bir de baktık iPhone 6s söylentileri başlamış.

Apple henüz çıkarmadığı cihazların bırakın özelliklerini, cihaz adını hatta tanıtım tarihini dahi duyurmasa da, asla durmayan dedikodu kazanı sayesinde kılını bile kıpırdatmasına gerek kalmıyor. Biz de aylardır ana ekran tuşundan yuvarlak kenarlarına, ekran çözünürlüğünden sensörlerine kadar her ayrıntısı hakkında bir söylenti haberi yaptığımız iPhone 6 tanıtılacak da tüm bu söylenti haberlerinden kurtulacağız derken iPhone 6s’e ilişkin ilk söylentiler başladı bile.

Çinli Economic Daily News‘un haberine göre, dünyanın en büyük sözleşmeli yonga üreticilerinden biri olan TSMC, 2015’in ilk çeyreğinde Apple’ın A9 mobil işlemcilerinin üretimine başlayacak. A9 yonganın Apple’ın 2015 model telefonuna, nam-ı diğer iPhone 6s’e güç vermesi bekleniyor. Haberde A9’un 16 nanometrelik yonga seti olacağı, TSMC’nin talebi karşılamak için ayda 50 bin silikon gofret üreteceği belirtiliyor.

Gerçeklik payı yüksek olan bu söylentiyle birlikte, şimdiden başlayan iPhone 6s söylenti maratonumuz hayırlı olsun diyoruz.

Haberde kullanılan görsel temsilidir.