reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6s bükülme testinde [Video]

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ların bükülme problemi geçtiğimiz yılın olayı haline gelmiş, Apple’ın yeni cihazları sosyal medyada dalga konusu olmuştu. Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen yeni nesil iPhone’lar için de şimdi aynı soru gündemde: Onlar da bükülecek mi?

Yukarıdaki video analize göre cevap hayır. Üstelik analizi yapan oldukça tanıdık bir isim. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın bükülme skandalını ortaya çıkaran Lewis Hilsenteger, bu kez gelecek nesil iPhone’ların nabzını tuttu. iPhone 6’nın ve ve iPhone 6s’e ait olduğunu iddia ettiği telefonun kapaklarını karşılaştıran Hilsenteger, yeni kapağın çok daha sağlam bir yapıya sahip olduğu sonucuna vardı.

Rakamlarla konuşmak gerekirse; halihazırda piyasada bulunan iPhone 6 138,09 mm boyunda ve 66,91 mm kalınlığında. iPhone 6s’te ise bu ölçüler 138,2 mm’ye 67,16 mm şeklinde. Çok ufak da olsa değerlerde bir artış söz konusu. iPhone bükücümüz, bu ufacık artışın Apple’ın bükülme sorununa bir cevabı olduğunu belirtiyor. Nitekim iPhone 6’ların ses ve güç tuşu kısmından büküldüğü yerde de 0,76 mm’lik bir kalınlaşma söz konusu. Öte yandan tüm bu artışa rağmen 25 gramlık iPhone 6s kapağı, 27 gramlık iPhone 6 kapağından daha hafif.

Şimdilik tüm bunların iddiadan ibaret olduğunu belirtelim. Zira söz konusu kapağın iPhone 6s’e ait olup olmadığını bile bilmiyoruz. Hilsenteger’e güvenirsek, Apple bükülme sorununu ciddiye almışa benziyor.