reklamı kapat

POPÜLER

Apple bükülme şikayetlerine laboratuvar testiyle cevap verdi [Video]

Son birkaç gündür teknoloji dünyasının gündemi yeni model iPhone‘ların bükülme problemiyle meşgul. Bu konuda daha önce hiç olmadığı kadar eleştiri ve şikayet alan Apple sonunda cevabını, test laboratuvarını tüm dünyaya açarak verdi.

DSCF7803_verge_super_wide
Şikayetler özellikle Lewis Hilsenteger’in iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı dayanıklılık testine soktuğu YouTube videolarından sonra bir hayli çoğaldı. Apple artan şikayetlerden sonra, söz konusu sorunla ilgili ilk açıklamasını dün yaptı. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı sayısız testten geçirdiğini belirten şirket, detay vermekten de çekinmedi. 3 noktalı bükme testi, basınç testi, kıvrılma testi ve kullanıcı geri dönüşleri gibi birçok farklı aşamadan geçirdiklerini belirten Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın şimdiye kadar en çok test ettikleri cihazları olduğunu ifade etti (Bu sayının 15 bin olduğu söyleniyor.)

DSCF7862_verge_super_wide
Apple kullanıcıların “içini rahatlatmak için” test laboratuvarının kapılarını da açtı. CNBC’nin görüntülediği laboratuvarda, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın geçirdiği işlemleri görme fırsatına sahibiz. Telefonlarının ne kadar dayanıklı olduğunu kanıtlamaya çalışan şirket, bükülme sorunuyla ilgili de çok az şikayet aldığını belirtti. Şirketin pazarlama müdürü Phil Shiller, şimdiye kadar 10 milyonun üzerinde sattıkları cihazlardan yalnızca 9’u için bükülme şikayeti aldıklarını ifade etti.

DSCF7960_verge_super_wide

VİDEO

Haberde kullanılan görseller The Verge’den alınmıştır.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple bükülme şikayetlerine laboratuvar testiyle cevap verdi [Video]” için 3 cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    Bana göre bu testlerin çok bir anlamı yok. Örneğin NCAP testleri de belirli algoritmalara göre yapılıyor ve tasarımcılar bu testleri geçen tipte araçlar yapabiliyor. Günlük yaşamda ise binlerce olasılık var. Evet çok test yapmak ve farklı test yapmak kesinlikle gerekli ama yeterliliği tartışılır.

  2. wad dedi ki:

    9 evet hiç bir zaman hata kabul etmediler zaten adam eliyle telefonun şeklini değiştiriyor bunlar test ortamını gösteriyor hangisi daha inandırıcı kavrayamamışlar

  3. ali dedi ki:

    adam eliyle kâğıt gibi büküyor bide test aşamalarını gösteriyorlar ben adamın eliyle büktüğüne inandım ve almaktan vazgeçtim sonuçta herşey ortada dün gittim inceledim sağlam hissi uyandırmadı bende onu alacağıma htc one m8 alırım daha iyi kaya gibi sağlam ve stabil android cihaz