reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hakkında her şey

iPhone 6
Kamera
İş kameraya gelince kendi seviyesindeki tüm cihazlara her yıl fark atmayı başaran iPhone, yeni modellerinde de bu iddiasını ortaya koydu. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, 8 megapiksel çözünürlüklü geliştirilmiş iSight kamerayı bünyesinde barındırıyor. Çözünürlük  ve diyafram açısından iPhone 5s ile aynı olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta F/2.2 diyafram değeri kullanılıyor. F/2.2 diyafram ve gürültü engelleme özelliği sayesinde her iki telefon da düşük ışık koşullarında daha iyi kareler yakalamanıza olanak sağlıyor. iOS 8’de gelen manuel kamera seçeneklerini de hesaba katarsak, iPhone 6’nın yarışı yine önde götürmesini bekleyebiliriz.

iPhone 6
Yeni iPhone’lar iki kat daha hızlı oto fokus ve odaklı pikselleme (Focus Pixels) teknolojisiyle donatılmış. Focus Pixels teknolojisi, geliştirilmiş yüz algılama, kesintisiz otomatik netleme, gelişmiş gürültü azaltma gibi özellikler sunuyor. Yeni kamerayla birlikte panorama görüntüleri 43 megapiksele kadar çıkabiliyor.

iPhone 6’nın video çekme kabiliyetleri de göz alıcı. Saniyede 60 kare 1080p HD ve etkileyici ağır çekim videoların yanı sıra hızlandırılmış video çekim yapmanızı sağlıyor. Kesintisiz otomatik netleme, siz video çekerken sürekli odaklama yapıyor. Sinematik video sabitleme özelliğiyle de fotoğraf ve videolarınız siz sabit değilken bile sabit kalıyor.