reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hakkında her şey

apple pay
Apple Pay
Apple, kredi kartı ile ödeme sistemine yepyeni bir boyut getiriyor. Geliştirilen yeni mobil ödeme teknolojisi, kredi kartlarını yok edecek cinsten. Apple Pay isimli uygulama, NFC teknolojisini kullanıyor. Kredi kartınızı tanımladığınız iPhon’unuzu NFC sensöre tutarken, parmağınızı da ekran tuşu üzerinde tutuyorsunuz. Ve ödemeniz tamam! iTunes’da kayıtlı kartınızı da bu sistemle kullanabiliyorsunuz.

apple pay
Tüm kartlarınız sistemde kayıtlı dururken Apple hiçbir bilgiyi görmüyor ve depolamıyor. Ödeme işlemleri şifreli kanal üzerinden yapılıyor. Telefonunuz kaybolduğunda ise Find My iPhone üzerinden tüm ödemeleri durdurabiliyorsunuz. Kartlar telefonda kayıtlı olmadığı için hiçbir kartı iptal etmeye gerek kalmıyor.

12 Eylül’de ön siparişe sunulacak olan iPhone 6, 19 Eylül’de belirli ülkelerde piyasaya sürülecek. ABD’de, 5,5 inçlik iPhone 6 Plus’ın 16 GB’lık versiyonu 299 dolar, 64 GB’lık versiyonu 399, 128 GB’lık versiyonu ise 499 dolardan iki yıl kontratla satışta sunulacak.  4,7 inçlik iPhone 6 ise 16 GB için 199 dolar,  64 GB için 299 dolar, 128 GB için 399 dolar etiket belirlenmiş durumda. 26 Eylül’de Türkiye’de piyasaya sürülecek iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın Türkiye fiyatlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.