reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6’nın tasarımı böyle mi olacak?

Düzenli olarak iPhone 6 ile ilgili dedikodular duyacağımız döneme girmiş bulunuyoruz. Yeni iPhone’un eylül ayında tanıtılması bekleniyor ve her zaman olduğu gibi Apple ser verip sır vermiyor. Ancak gerek parça üreticileri gerekse Apple’ın tedarikçileri, daha doğrusu buralarda çalışan kişiler yeni telefonla ilgili fotoğraf ve bilgi sızdırmaktan geri durmuyor. Kılıf üreticisi bir Japon şirket olan Bling My Thing‘in yayınladığı yeni fotoğraflar ise tüm iPhone 6 söylentilerine yeni bir boyut getiriyor.

Yayınlanan fotoğraflarda, iPhone 6’nın “dummy”si olduğu öne sürülen siyah bir model, iPhone 5s’le birlikte görünüyor. Apple’ın, yeni cihazlarıyla birlikte piyasaya çıkabilmesi için aksesuar üreticilerine önceden bu tarz örnekler gönderdiği biliniyor. Bu modelin de onlarda biri olması oldukça muhtemel.


Fotoğrafların doğru olduğunu kabul edersek iPhone 6 5 ve 5s’e kıyasla oldukça büyük olacak gibi görünüyor. Bu da birçok iPhone kullanıcısının şikayetinin ortadan kalkması anlamına geliyor. Bunun yanında telefon modeli üzerinde hiç düğme bulunmaması ve flaş için ayrılan alanın, 5s’le birlikte Apple’ın kullanmaya başladığı ikili flaşın formuyla uyumlu olmaması şüpheleri artırıyor.

Yeni iPhone’a ilgili söylentiler arasında biri 4,7 bir diğeri 5,5 inçlik iki model halinde piyasaya sürüleceği, ekranının tamamen safir kristal olacağı, optik görüntü sabitlemeli 8 megapiksellik, f/1.8 kamerayla geleceği, yeni WiFi standardı 802.11ac’yi destekleyeceği ve basınç, sıcaklık ve nem sensörlerine sahip olarak piyasaya sürüleceği yer alıyor. Daha zaman var, ilerleyen dönemde daha çok şeyin ortaya çıkacağı aşikar.

İLGİLİ HABERLER