reklamı kapat

POPÜLER

olloclip
olloclip

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a profesyonel yetenekler kazandıran Olloclip lens aksesuarları

Geçtiğimiz ayın sonunda Olloclip’in iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a özel lens aksesuarları hazırlığı içinde olduğunu aktarmıştık. Kısa bir sürenin geçmesinin ardından Olloclip, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için geliştirdiği lens aksesuarlarını resmen tanıttı.

4,7 ve 5,5 inçlik iPhone modelleri için tasarlanan active lens isimli aksesuar, iPhone 7’ların kameralarına ultra geniş açı ve telefoto yetenekleri ekliyor. Özellikle aksiyon ve selfie tutkunlarına hitap eden lens aksesuarı aynı anda hem ön hem de arka kamerada kullanılabiliyor. Telefoto lens sayesinde iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi iPhone 7’de de 2 kat optik yakınlaştırma yapabilmek mümkün.

Olloclip’in tanıttığı diğer lensler arasında core lens seti olarak adlandırılan süper geniş açı-balık gözü/makro (15x), makro (7x-14x)-makro (21x) yer alıyor. Siyah renk seçeneğine sahip olan aksesuarlar, tüm kamera uygulamalarıyla uyumlu şekilde çalışıyor. 360 derece VR fotoğrafların çekilmesine de izin veren lensler, kasım ayının sonunda piyasada olacak. Olloclip’in active lensi, 120 dolardan, core lens seti 100 dolardan, makro pro lens seti ise 80 dolardan satışa sunulacak.