reklamı kapat

POPÜLER

Olloclip

Olloclip’in tüm akıllı telefonlarla uyumlu lens aksesuarı

iPhone modelleri için ürettiği lenslerle öne çıkan Olloclip, yeni aksesuarıyla tüm telefonlarla uyumlu Multi-Device Clip modelini müjdeledi.

Mobil fotoğrafçılığa meraklı kullanıcılardansanız, akıllı telefonunuza harici bir lens almayı düşünmüş olabilirsiniz. Bu alanda öne çıkan isimlerden olan Olloclip ise, mobil fotoğrafçılığınıza katkı sağlayacak bu aksesuarları iPhone özelinde geliştiriyordu. Halihazırda mağazasında iPhone X, iPhone 8 / 7, iPhone 8 Plus / 7 Plus ve iPhone SE modeleri için lens çeşitleri sunan firmanın yeni ürünü ise tüm kullanıcılara hitap ediyor. Firma “iPhone’a özel” olan sınırlarını genişletiyor ve Multi-Device Clip ile Android kullanıcılarına bir alternatif sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lens yuvası

Aksesuar temelde firmanın lenslerini üzerine yerleştirebileceğiniz bir lens yuvası işlevi görüyor. Mandal şeklindeki tasarımı ise farklı cihazlardaki farklı konumlarda bulunan kameralarla uyumlu olacak şekilde esneklik sağlıyor. Multi-Device Clip’in kılıflarla da kullanılabileceği belirtiliyor. Toplam 12 mm kalınlığa kadar takılabiliyor. Ayrıca ekrana zarar vermeyeceği de kaydedilmiş. Multi-Device Clip’in Connect X lensleriyle uyumlu olduğu belirtiliyor. iPhone X modelinde de bu lensler kullanılıyor. iPhone 7 ve iPhone 8 serisi cihazlar için hazırlanan Connect lenslerin ise bu sistemle uyumlu olmadığı belirtilmiş. iPhone X için geliştirilen lensler arasında ultra geniş açı, balık gözü ve macro lens seçenekleri bulunuyor. Olloclip’in iPhone X için Mobile Photography Lens Box setinin Apple mağazasında henüz kur farkından etkilenmediğini ve yurt dışında 100 dolar fiyat etiketine sahip olan lens setinin 300 TL‘ye satıldığını da hatırlatalım. Bu set Multi-Device Clip’i içermiyor.

İlgili video