reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 8 konsepti.

iPhone 8 beklenenden daha geç gelebilir

Apple bu yıl tamamen yeni bir tasarımla gelecek olan iPhone 8 için çalışmalar yürütüyor. Ancak iddialar doğruysa bu köklü değişiklik Apple için fazladan zamana mal olacak gibi görünüyor. Söylenenlere göre üretimle ilgili olarak yaşanan sorunlar nedeniyle iPhone beklenen süreden daha geç bir şekilde piyasaya sürülebilir. 

Normalde iPhone’un eylül ayında tanıtılmasına ve birkaç hafta içerisinde piyasaya çıkmasına alışığız. Fakat bu yıl normal döngünün dışına çıkarak “süper döngü” olarak adlandırılan büyük bir adım atması beklenen Apple’ın iPhone’lar için büyük planları olduğu söyleniyor. 5,8 inçlik kavisli ekrana sahip olan iPhone 8 ile karşımıza çıkması beklenen Apple’ın 3D algılama teknolojisini yeni modele entegre etmede sıkıntılar yaşadığı söyleniyor.

3D derinlik algılama teknolojisi arka ve ön kameradan alınan görüntülerin detaylı şekilde işlenebilmesini ve söz konusu nesnelerle ilgili farklı işlemler yapılabilmesini sağlıyor. 3D selfie çekmeyi mümkün hale getiren teknoloji aynı zamanda artırılmış gerçeklik oyunları oynamayı sağlıyor. Apple’ın daha önceki iPhone modellerinde hiç kullanımadığı bu yeni özellik sanırız Cupertinolu şirketin düşündüğünden daha zor bir üretim süreci gerektiriyor. Bu sorun nedeniyle çıkış tarihinin ekim ve hatta kasım ayına kadar ertelenebileceği belirtiliyor. Dolayısıyla iPhone 7s ve 7s Plus’ın normal tarihte, 8’in ise daha geç çıkma ihtimali bulunuyor. Bu iddiaların doğru olup olmadığını zaman gösterecek.

YORUMLAR