reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8’in çıkış tarihini merakla bekleyenlere kötü haber

iPhone 8’le ilgili olarak son zamanlarda çok ilginç gelişmeler yaşanıyor. Yepyeni bir tasarım ve gelişmişm özelliklerle gelmesi beklenen iPhone 8’in şu sıralar bazı sorunlar yaşadığı biliniyor. Apple’ın kablosuz şarj ve 3D görüntü algılama teknolojilerini yetiştirmekte sorun yaşadığı ve Apple kampüsünde bir panik havasının hakim olduğu söyleniyor. Son gelen bilgilerse iPhone 8’in çıkışının ertelenebileceği yönünde.

Bank of America analisti Merrill Lynch’in geçtiğimiz günlerde Asya’daki tedarik zincirini ziyaret ettiği ve üretim aşamalarını araştırdığı belirtiliyor. Burada üretim aşamasında bazı sorunlar yaşandığını gözlemleyen Lynch, iPhone 8 satışlarının ertelenebileceğini dile getiriyor. Daha net bir rakam vermek gerekirse iPhone 8’in en az 3 veya 4 hafta, yani yaklaşık bir ay kadar geç piyasaya sürülebileceği ifade ediliyor. Analist, parmak izi okuyucu ve yeni gelecek olan 3D sensörün üretimiyle ilgili sorunlar yaşandığına dikkat çekiyor.

Üretim sorunlarının toplam üretilecek ve sevk edilecek iPhone sayısına da etki edeceği belirtiliyor. Buna göre yıl içerisinde yalnızca 11 milyon iPhone’un üretilme ihtimali bulunuyor. Bu rakam çok az olduğu için bazı ülkelerde cihazın stok sıkıntısı çekebileceği düşünülüyor. Apple gerçekten de çıkış takvimini ıskalayacak mı yoksa bu sorunların üstesinden kısa sürede gelebilecek mi bunu hep birlikte göreceğiz.