reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8 satışlarında şaşırtıcı gelişme

Apple‘ın iPhone X gelene kadar satın alabileceğiniz en güçlü akıllı telefonu iPhone 8, bugün ilginç bir istatistik ile gündeme geldi. Reuters’in haberine göre iPhone 8, şu an yerini aldığı iPhone 7‘nin gerisinde kalıyor.

Milyonlarca iPhone 7 kullanıcısı telefonlarını değiştirmek için 999 dolarlık iPhone X’in satışa çıkmasını bekliyor. Ancak ABD’de yaşayan eski iPhone kullanıcıları, mevcut fiyat avantajından ve iPhone 8’in yeterince yenilik yapmamasından dolayı iPhone 8 yerine iPhone 7 satın alıyor. ABD’li operatörlerin verilerine bakıldığı zaman iPhone 7 satışları iPhone 8’den daha iyi gidiyor. Bu durum Apple için bir bakıma kötü bir bakıma da güzel görünürken, iPhone 8‘in geri planda kalmasının bir numaralı nedeni olaraksa tasarımın değişmemesi gösteriliyor.

Görünüşe bakılırsa iPhone 7 kadar popüler olamayacak olan iPhone 8, buna rağmen performans konusunda ise sınırları zorluyor. İçerisinde yer alan Apple’ın geliştirdiği A11 Bionic işlemcisiyle dizüstü bilgisayarlara kafa tutan telefon, cam arka bölümüyle kablosuz şarj teknolojisine sahip ilk iPhone konumuda bulunuyor. Aynı zamanda Touch ID parmak izi okuma sensörüne sahip son iPhone olma ihtimali de yer alan iPhone 8 ve büyük ekranlı versiyon iPhone 8 Plus, ülkemizde 4.149 TL ile 4.699 TL başlangıç fiyatlarıyla satılıyor. iPhone 7 almak isteyenlerin 3.299 TL, iPhone 7 Plus almak isteyenlerin ise 3.999 TL ödemesi gerekiyor.