reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone ile yanlışlıkla çekilen “Dünyanın Sonu” fotoğrafı

Bazen saatlerce üzerinde uğraştığınız ve titizlikle kurguladığınız bir fotoğraf yeterince iyi görünmeyebilir. Bazense üzerinde fazla durmadan bir anlık çektiğiniz fotoğraf bir sanat eserine dönüşebilir. Şu sıralar internette dolaşan bir fotoğraf bunun en büyük kanıtı. İskeleden rastgele fotoğraflar çekerken belki de hayatında çekebileceği en iyi fotoğrafı yakalamayı başaran adam, bir anda gündeme oturdu.

Advertisement

Sanki Photoshop’ta düzenlenmiş gibi görünen fotoğrafın hikayesi aslında çok farklı. Anlatılanlara göre Bobby ve arkadaşı G, Florida’da birlikte takılırken bu fotoğraf karesi ortaya çıktı. G, botuyla ilerlerken Bobby de iskeleden fotoğraflarını çekti. Daha sonrasında çekilen fotoğraflara göz atmak isteyen ikili bu ilginç fotoğrafla karşılaştı. Çekim sırasında yapılan bir hata neticesinde sanki dünyanın sonuna gelinmiş ve bot boşluğa düşmek üzereymiş gibi bir görüntü ortaya çıktı.

Fotoğrafın nasıl bu şekilde çıkmış olabileceğiyle ilgili olarak bir iddia mevcut. Bobby’nin çekim sırasında yanlışlıkla panaroma modunu aktif hale getirmiş olabileceği düşünülüyor. Panaroma modunda dikey çekim yaparken birden telefonun yatay konuma getirilmesiyle böyle bir görüntünün oluştuğu söyleniyor. Reddit’te hemen ana sayfada kendisine yer bulan fotoğrafla ilgili yapılan tartışmalara buradan göz atabilirsiniz.

Orijinal fotoğraf